Notowania

giełda
18.05.2010 17:24

GPW: W tempie ospałego leniwca

Za nami kolejna sesja na parkiecie o emocjach porównywalnych z okręgowymi rozgrywkami ligi piłki nożnej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zmian minimalne, ruchu na rynku niewiele, a 60 proc. całego kapitału skoncentrowało się na zaledwie pięciu spółkach. Otwarcie i zakończenie wypadło na niemal identycznym poziomie, a ponieważ dzienna zmienność WIG20 to całe 25 pkt. to widać, że na jakiś spektakularny handel nie można było liczyć.

Choć danych makro dziś nie brakowało, to były one o marginalnym znaczeniu. Najpierw indeks ZEW mógł dodać trochę aktywności, ale ponieważ był nieznacznie gorszy od prognoz to trochę ostudził nadzieje na jakieś ekscesy byków. Z kolei, po południu opublikowane jeszcze zostały dane z amerykańskiego rynku nieruchomości, ale nawet większa ilość pozwoleń na budowę domów i minimalnie mniejsza ilość rozpoczętych budów domów nie wpłynęła na żaden rynek. Na walutach był spokój jakiego nie widzieliśmy od ponad tygodnia, a giełdy trwały w ruchu bocznym.

Kolejne informacje o napływające pomocy dla Grecji sprawiły, że gracze mogli na chwilę zapomnieć o wydarzeniach z tamtego rejonu. W sumie kraj ten ma już na sowich kontach pomoc sięgającą co najmniej 20 mld euro, a wiec bez problemu wykupi jutrzejsze obligacje o wartości 8,5 mld euro.

Ponieważ WIG20 krążył wokół poziomu 2430 pkt. inwestorzy mieli dziś mnóstwo czasu aby zapoznać się z wynikami spółek za pierwszy kwartał 2010 roku. Reakcje w konkretnych przypadkach były dość jednoznaczne, ale nie wpływały one na ogólną atmosferę. Rynek w tempie ospałego leniwca doczołgał się do końca dnia i absolutnie nic nie zmieniło się w panującej sytuacji, więc nadal jesteśmy jednocześnie 100 pkt. od wsparcia i od oporu. Wniosek jest jeden – ostatnio na rynku bardzo trudno o konkrety.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Notowania surowców na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: giełda, komenatrze giełdowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze
Źródło:
AZ Finanse
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz