Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Tomasz Jerzyk
|

WIG20 przebije poziom 1800 pkt?

0
Podziel się:

Ostatnia, przedświąteczna sesja zakończyła się spadkiem indeksów, jedynie WIG-20 odnotował kosmetyczny wzrost.

bEJvYstN

*Ostatnia, przedświąteczna sesja zakończyła się spadkiem indeksów, jedynie WIG-20 odnotował kosmetyczny wzrost. *

Najsłabiej radziły sobie akcja małych i średnich spółek, a indeks sWIG80 testował minimum z października na 6733 pkt. Powyższy poziom udało się ocalić, tym nie mniej w dalszym ciągu indeks ten znajduje się w rejonie powyższego wsparcia. WIG-20 po otwarciu wytyczył dzienne minimum na 1737 pkt., natomiast kolejne godziny upłynęły pod znakiem wzrostu, a dzienne maksimum zostało wytyczone na 1757 pkt.

Patrząc na te wartości można bez trudu zauważyć, iż rozpiętość wahań nie była znacząca i nie wniosła istotnych zmian do układu sił na rynku. W dalszym ciągu indeks znajduje się w krótkoterminowym trendzie spadkowym, a najbliższy, ważny opór wytycza linia trendu spadkowego, która znajduje się na 1772 pkt. W przypadku pokonania tego oporu będę liczył na test 1803 lub też 1813 pkt. Wzrost powyżej tego ostatniego pułapu będzie wskazywał na pewną siłę kupujących, co z kolei winno zapowiadać test szczytów na 1862 i 1868 pkt.

bEJvYstP

Jest mało prawdopodobne, aby ruch tej skali mógł odbyć się na dzisiejszej sesji, uważam, iż jest szansa by kupujący chcieli podjąć próbę wzrostu, ale chyba trudno będzie im się przebić przez okolice 1800 pkt. Najbliższe wsparcie znajduje się na 1743 pkt., a przełamanie tego wsparcia będzie sugerowało test 1728 lub też 1714 pkt.

W przypadku silniejszego spadku popyt winien pojawić się na 1697 pkt. Kolejne ważne wsparcia znajdują się na 1642 lub też 1623 pkt. Również w tym przypadku, mam wrażenie, iż przed sesją nie ma wskazówek zapowiadających silniejszy ruch spadkowy. Patrząc na wykresy spółek wchodzących w skład WIG-20 to najlepsze wrażenie w chwili obecnej zadają się sprawiać akcje Pekao SA, TP SA oraz PKO BP i w przypadku realizacji pozytywnych scenariuszy właśnie te walory korzystać ze popytu na akcje najbardziej. Nie ma aktualnie, w gronie dużych spółek papierów, które koniecznie muszą spadać, natomiast jeśli nużby jakąś spółkę należało wskazać palcem to byłby to Bioton, który znajduje się na swoim minimum.

ZOBACZ TAKŻE:

bEJvYsuq
dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
KOMENTARZE
(0)