Trwa ładowanie...
bDzUJozV

Notowania

IQP: strona spółki
1.12.2020, 8:30

PUN Ustalenie z Pico Interactive, Inc. premiery gry „Escape Room VR: Stories” na dzień 10 grudnia 2020 roku na rynkach azjatyckich

Zarząd PunkPirates S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej: „Emitent”) informuje, że data wprowadzenia do sprzedaży gry „Escape Room VR: Stories” (dalej: "Gra") na urządzenia wirtualnej rzeczywistości (dalej: “VR”) Pico Neo 2 została ustalona na dzień 10 grudnia 2020 roku.
Pico Neo 2 to samodzielne urządzenia wirtualnej rzeczywistości skierowane głównie dla użytkowników na rynku azjatyckim, głównie chińskim. Portowanie zostało przeprowadzone na podstawie umowy z Pico Interactive, Inc., o której Emitent informował w raporcie bieżącym nr 41/2020 z dnia 12 sierpnia 2020 roku. W zamian za udział w przychodzie wszystkie koszty związane z produkcją Gry, wprowadzeniem jej do dystrybucji, tłumaczeniem na język chiński, japoński i koreański zostały poniesione przez Pico Interactive. Gra Escape Room VR: Stories to pierwszoosobowa gra polegająca na wydostaniu się z zamkniętych pokoi pełnych zagadek. Lokalizacje posiadają mnóstwo obiektów, z którymi gracz może wchodzić w interakcje. Gra opowiada o trzech historiach, które łączą się w jedną całość. Prezentowany wirtualny świat w grze Escape Room VR: Stories jest bardzo realistyczny, interaktywny i szczegółowy, tak aby dostarczyć graczom jak najwyższego poziomu immersji. Pico Interactive, Inc. jest producentem samodzielnych urządzeń VR skierowanych głównie dla użytkowników na rynku azjatyckim. Samodzielne urządzenia VR w 2019 r. wg szacunków Statista stanowiły ok. 50% globalnego wolumenu sprzedaży wszystkich urządzeń VR i były najpopularniejszą na świecie platformą sprzętową tego typu. Emitent ponadto informuje, że w grudniu br. wprowadzona zostanie znacząca aktualizacja gry Escape Room: Stories na platformie Oculus Store oraz Steam m.in. poprzez lokalizację na język chiński, japoński i koreański. W I kwartale 2021 roku Gra zostanie udostępniona na jedną z najbardziej popularnych obecnie urządzeń wirtualnej rzeczywistości Oculus Quest.

Inne komunikaty

bDzUJoAD