Trwa ładowanie...
Notowania
RAEN: strona spółki
30.04.2021, 8:05

PUN Dołączenie do stowarzyszenia Blockchain Game Alliance oraz zawarcie listu intencyjnego dotyczącego wdrożenia tokenów NFT w grach Emitenta

Zarząd PunkPirates S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej: "Emitent") informuje, iż w dniu 29 kwietnia 2021 roku dołączył do największego stowarzyszenia firm promujących blockchain w branży gier Blockchain Game Alliance (dalej: "BGA") oraz zawarł z podmiotem posiadającym kompetencje w obszarze technologii blockchain (dalej: "Partner") list intencyjny dotyczący wdrożenia tokenów kryptowalutowych (dalej: "NFT") w nadchodzących produkcjach Emitenta dedykowanych wirtualnej rzeczywistości.
BGA to międzynarodowe stowarzyszenie ponad 180 firm m.in. takich jak Ubisoft, Atari oraz AMD, zajmujących się wykorzystaniem blockchainu w branży gier. Jej celem jest szerzenie wiedzy na temat technologii blockchain oraz zachęcanie do stosowania tej technologii, podkreślając jej potencjał w zakresie wspierania nowych sposobów tworzenia, publikowania, grania i budowania silnych społeczności wokół gier. BGA zapewnia również swoim członkom możliwość dzielenia się wiedzą, podejmowaniem współpracy oraz nawiązywaniem kontaktów biznesowych. Token NFT to jednostka danych przechowywana w cyfrowej księdze, zwanej łańcuchem bloków, która poświadcza, że zasób cyfrowy jest unikalny, a zatem niewymienialny. NFT w branży gier jest wykorzystywany do sprzedaży unikalnej zawartości, m.in. wizualnych modyfikacji broni oraz postaci. Celem zawarcia listu intencyjnego z Partnerem jest określenie warunków potencjalnej współpracy wdrożenia tokenów NFT w produkcjach należących do Emitenta, rozpoczynając od gry "Community Paintball VR", gry multiplayer typu battle royale skierowanej do znacznie większej publiczności, niż pozostałe gry tego typu. Tytuł posiada lżejszy i weselszy ton w kolorowym świecie, gdzie nikt nie umiera. Premiera gry przewidziana jest na III kwartał 2021 roku. Emitent, dzięki przeprowadzonej dokładnej analizie rynku gier typu multiplayer, widzi ogromny potencjał w sprzedaży unikalnej zawartości zarówno za pośrednictwem tokenów NFT oraz handlu wirtualnymi przedmiotami takimi jak "skórki" na broń oraz postaci w grach dedykowanych wirtualnej rzeczywistości dając możliwość ich wymiany pomiędzy graczami. W ocenie Emitenta, wdrożenie tokenów NFT w nadchodzących grach pozwoli na dodatkowe zyski z przeprowadzonych transakcji, co może mieć istotny wpływ na rozwój Spółki oraz przyszłe wyniki finansowe.

Inne komunikaty