Trwa ładowanie...
Notowania
GRUPAMZ: strona spółki
1.12.2025, 10:46

GMZ Pierwsze zawiadomienie akcjonariuszy Grupa Modne Zakupy S.A. o zamiarze połączenia z GMZ.CO sp. z o.o.

Zarząd Grupa Modne Zakupy S.A. z siedzibą w Warszawie („Emitent” lub „Spółka Przejmująca”) działając na podstawie art. 504 §1 i §2 Kodeksu spółek handlowych, niniejszym zawiadamia akcjonariuszy Spółki Przejmującej o planowanym połączeniu Spółki Przejmującej ze spółką GMZ.CO spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Koszalinie, przy ul. Słowiańskiej 14 (75-846 Koszalin), wpisanej do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Koszalinie, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000513699, NIP: 5252588892, REGON: 147282711 („Spółka Przejmowana”). Niniejsze zawiadomienie jest pierwszym zawiadomieniem akcjonariuszy Spółki Przejmującej w myśl art. 504 § 1 Kodeksu spółek handlowych.
W dniu 1 września 2025 roku Zarządy Spółki Przejmującej i Spółki Przejmowanej uzgodniły oraz podpisały plan połączenia, który został udostępniony do publicznej wiadomości w dniu 1 września 2025 roku na stronie internetowej Spółki Przejmującej: https://modnezakupy.pl/relacje-inwestorskie/ („Plan Połączenia”). Połączenie nastąpi w trybie art. 492 § 1 pkt 1 Kodeksu spółek handlowych, tj. w drodze przejęcia Spółki Przejmowanej przez Spółkę Przejmującą poprzez przeniesienie całego majątku Spółki Przejmowanej na Spółkę Przejmującą w zamian za akcje, które Spółka Przejmująca przyzna wspólnikom Spółki Przejmowanej. Od dnia 1 grudnia 2025 roku do dnia zakończenia walnego zgromadzenia Spółki Przejmującej, w którego porządku obrad przewidziane będzie podjęcie uchwały o połączeniu, Spółka Przejmująca będzie udostępniać w swojej siedzibie (ul. Puławska 2; 02-566 Warszawa) w dni robocze w godzinach od 9:00 do 15:00 oraz na swojej stronie internetowej, pod adresem: https://modnezakupy.pl/relacje-inwestorskie/ następujące dokumenty, o których mowa w art. 505 §1 KSH: 1) Plan Połączenia. 2) Sprawozdania finansowe oraz sprawozdania zarządów z działalności Spółki Przejmującej za trzy ostatnie lata obrotowe wraz ze sprawozdaniem z badania. 3) Sprawozdania finansowe oraz sprawozdania zarządów z działalności Spółki Przejmowanej za trzy ostatnie lata obrotowe. 4) Projekt uchwały Spółki Przejmującej (Załącznik nr 1 do Planu Połączenia) i Projekt uchwały Spółki Przejmowanej o połączeniu (Załącznik nr 2 do Planu Połączenia). 5) Ustalenie wartości majątku Spółki Przejmowanej na określony dzień w miesiącu poprzedzającym ogłoszenie Planu Połączenia, tj. na 1 sierpnia 2025 roku (Załącznik nr 3 do Planu Połączenia). 6) Oświadczenie zawierające informację o stanie księgowym Spółki Przejmowanej sporządzone dla celów połączenia na dzień 1 sierpnia 2025 roku przy wykorzystaniu tych samych metod i w takim samym układzie jak ostatni bilans roczny (Załącznik nr 4 do Planu Połączenia). 7) Oświadczenie zawierające informację o stanie księgowym Spółki Przejmującej sporządzone dla celów połączenia na dzień 1 sierpnia 2025 roku przy wykorzystaniu tych samych metod i w takim samym układzie jak ostatni bilans roczny (Załącznik nr 5 do Planu Połączenia). 8) Proponowane zmiany statutu Spółki Przejmującej (Załącznik nr 6 do Planu Połączenia). 9) Sprawozdania Zarządu Spółki Przejmującej i Spółki Przejmowanej uzasadniające połączenie. 10) Opinię niezależnego biegłego rewidenta z badania Planu Połączenia. O terminie odbycia walnego zgromadzenia, w którego porządku obrad przewidziane będzie podjęcie uchwały o połączeniu, Zarząd Emitenta powiadomi odrębnie stosownymi raportami bieżącymi.

Inne komunikaty

DataTytułKursZmiana
2025-12-01
GMZ Pierwsze zawiadomienie akcjonariuszy Grupa Modne Zakupy S.A. o zamiarze połączenia z GMZ.CO sp. z o.o.
0,33
0,00
2025-09-01
GMZ Uzgodnienie i podpisanie planu połączenia Grupa Modne Zakupy S.A. z GMZ.CO sp. z o.o.
0,38
0,00
2025-07-31
GMZ Wydłużenie terminów określnych w aneksie nr 2 do porozumienia określającego zasady, warunki oraz harmonogram kooperacji stron przy realizacji czynności zmierzających do zwiększenia zaangażowania kapitałowego Emitenta w GMZ.CO sp. z o.o.
0,37
0,00
2025-07-09
GMZ Wykaz akcjonariuszy posiadających co najmniej 5% głosów na Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Spółki w dniu 9 lipca 2025 r.
0,38
0,00
2025-06-17
GMZ Zawarcie aneksu nr 2 do porozumienia określającego zasady, warunki oraz harmonogram kooperacji stron przy realizacji czynności zmierzających do zwiększenia zaangażowania kapitałowego Emitenta w GMZ.CO sp. z o.o.
0,44
-0,46
2025-06-12
GMZ Zwołanie Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Grupa Modne Zakupy S.A. na dzień 9 lipca 2025 roku
0,44
0,00
2025-02-12
GMZ Wykaz akcjonariuszy posiadających co najmniej 5% głosów na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Spółki w dniu 12 lutego 2025 r.
0,42
0,00
2025-01-16
GMZ Zwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Grupa Modne Zakupy S.A. na dzień 12 lutego 2025 r.
0,37
0,00
2024-11-04
GMZ Zawarcie aneksu nr 1 do porozumienia określającego zasady, warunki oraz harmonogram kooperacji stron przy realizacji czynności zmierzających do zwiększenia zaangażowania kapitałowego Emitenta w GMZ.CO sp. z o.o.
0,38
0,00
2024-06-27
GMZ Wykaz akcjonariuszy posiadających co najmniej 5% głosów na Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Spółki w dniu 27 czerwca 2024 r.
0,49
0,00