Notowania

transport
17.10.2019 13:27

Liczba zamówień FreeNow wzrosła w Polsce o 140% r/r od zmiany nazwy

Zmiana nazwy mytaxi na FreeNow w lipcu 2019 roku oraz wprowadzenie usługi Lite z niską ceną znaną z góry, przyczyniły się do wzrostu liczby zamówień FreeNow w Polsce o 140% w porównaniu do poprzedniego roku, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

Obecnie FreeNow intensywnie rekrutuje nowych kierowców, by zbalansować podaż z ogromnym popytem na usługę. Ten proces będzie trwał nawet po wprowadzeniu w życie nowych przepisów dot. rynku taxi, które znacznie ułatwią do niego dostęp. Od lipca do końca września firma zrekrutowała blisko 900 nowych kierowców w całej Polsce, dzięki systemowi poleceń i bonusów, a także "akademii taxi" dla osób chcących wyrobić licencję, poinformowano.

Firma oferowała dofinansowanie szkolenia, egzaminu taxi, zakupu kaso-taksometru, a także wsparcie nowych kierowców na każdym etapie uzyskania badań lekarskich, psychotechniki, zaświadczenia niekaralności i licencji w urzędzie miasta.

"Mimo, że na ulicach miast liczba aut z logo FreeNow wzrasta (obecnie już 6 000 kierowców w Polsce), jest ona nadal niewystarczająca, aby sprostać rosnącemu wskaźnikowi zamówień FreeNow. Spowodowany jest on m.in. uruchomieniem usługi Lite, z konkurencyjnie niższymi cenami dla pasażera, znanymi z góry. Rekrutacja kierowców była i nadal jest naszym celem numer jeden" - powiedział dyrektor zarządzający FreeNow w Polsce Krzysztof Urban, cytowany w komunikacie.

1 stycznia 2020 r. wchodzi w życie nowe prawo transportowe dotyczące rynku taxi, które znacznie ułatwi proces wyrobienia licencji taksówkarskiej, a także umożliwi wyliczanie opłaty za pomocą aplikacji i tym samym pozbycie się tradycyjnego taksometru. FreeNow w Polsce już teraz zapowiada kontynuację wsparcia w uzyskaniu licencji po Nowym Roku dla osób chcących przystąpić do zawodu, m.in. przez dofinansowanie kosztów początkowych (przegląd taxi, badania lekarskie) i wyposażenie auta w oznaczenia TAXI według lokalnych wymogów, podano także.

FreeNow (wcześniej: mytaxi) powstało w 2009 r. i jest pierwszą na świecie aplikacją bezpośrednio łączącą pasażera z kierowcą taksówki. Obecnie jest dostępne w ponad 100 miastach europejskich.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-10-2019

helowaDzięki Free Now nie spóźniam się do pracy, super sprawa, mega wygoda. Kierowcy zawsze są na czas, auta czyściutkie. Aplikacja jest bardzo czytelna i … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)