Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

mBank: Play będzie kontynuował inwestycje, sieć pozostanie sprawna mimo pandemii

1
Podziel się

Biuro Maklerskie mBanku zakłada, że Play będzie kontynuował program inwestycyjny pomimo pandemii i szacuje capex operatora na 898 mln zł w tym roku, podał broker. Analitycy są optymistami i oczekują, że cała sieć internetowa będzie nadal działać sprawnie do zakończenia pandemii.

mBank: Play będzie kontynuował inwestycje, sieć pozostanie sprawna mimo pandemii
bEpwzczp

"Pierwotne założenia Play dotyczące nakładów inwestycyjnych na 2020 r. wynoszą 850-900 mln zł i oczekujemy, że firma będzie trzymać się planu i kontynuować projekty rozbudowy sieci. Uważamy, że nakłady inwestycyjne sięgają 898 mln zł w tym roku, bez uwzględnienia kosztu pasma 5G" - czytamy w opinii brokera.

CAPEX jako odsetek sprzedaży szacowany jest na 13% w 2020 r. i wzrośnie do 13,2% w 2021, następnie spada do długoterminowej średniej wynoszącej 10%, podano także.

"Nasz podstawowy scenariusz zakłada, że aukcja 5G odbędzie się według planu" - dodano także.

bEpwzczr

Z kolei zamknięcie dużych centrów handlowych, aby powstrzymać epidemię, zaszkodzi sprzedaży detalistów z elektroniką. Play ma ok. 760 punktów sprzedaży w całej Polsce, z czego ok. 400 (53%) są obecnie zamknięte, zwrócili uwagę analitycy.

"Nawet jeśli pozostałe sklepy pozostaną otwarte podczas epidemii, nie będą raczej notować dużego ruchu. Zakładamy 25-proc. spadek sprzedaży smartfonów w 2020 r., któremu towarzyszyć będzie presja na marże. Z drugiej strony, zmniejszony obrót sprzętem będzie miał pozytywny wpływ na kapitał obrotowy. Jeśli chodzi o zwiększone zużycie danych z powodu kwarantanny i rosnącej liczby osób pracujących z domu, główni dostawcy Internetu podejmują działania w celu ustabilizowania ruchu, a dostawcy treści jak Netflix ograniczyli prędkość w celu zmniejszenia przeciążeń. Jesteśmy optymistami, że Internet będzie nadal działał sprawnie i bez błędów, dopóki epidemia się nie skończy" - podano także.

bEpwzczS
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Mikedf
rok temu
Precz z waszym 5g oslabiajacym organizm czlowieka dzieki czemu korona tak sie rozwinął na zachodzie