Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

MF: Obowiązek wpisu do Rejestru Beneficjentów mija 13 lipca

0
Podziel się:

Obowiązek rejestracji beneficjentów rzeczywistych, czyli osób fizycznych, które sprawują bezpośrednią kontrolę nad spółką, w Centralnym Rejestrze Beneficjentów Rzeczywistych (CRBR) mija 13 lipca, przypomina Ministerstwo Finansów (MF).

MF: Obowiązek wpisu do Rejestru Beneficjentów mija 13 lipca
(money.pl)

"Przypominamy o obowiązku rejestracji. 13 lipca jest ten termin, który upływa dla spółek, które zostały wpisane do KRS przed 13 października 2019 roku. Wtedy przepisy o Centralnym Rejestrze Beneficjentów Rzeczywistych (CRBR) weszły w życie" - powiedziała wiceminister finansów Magdalena Rzeczkowska podczas spotkania z dziennikarzami.

CRBR to system, w którym są gromadzone i przetwarzane dane dotyczące beneficjentów rzeczywistych, czyli o osobach fizycznych, które mają bezpośrednio czy pośrednio kontrolę nad działalnością spółki.

Spółki, które zostały wpisane do KRS przed dniem wejścia w życie przepisów dotyczących Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych (13 października 2019 r.), mają obowiązek zgłosić informacje o beneficjentach rzeczywistych do 13 lipca 2020 r.

Jednym z głównych zadań CRBR jest przeciwdziałanie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Rejestr ma charakter publiczny, umożliwia nieodpłatny dostęp do informacji o beneficjentach rzeczywistych, zapewnia również kontrolę informacji.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)