Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

MF: Oprocentowanie obligacji detalicznych w październiku na poziomie z września

0
Podziel się:

Oprocentowanie obligacji detalicznych w październiku zostanie utrzymane na poziomie z września, podało Ministerstwo Finansów (MF).

MF: Oprocentowanie obligacji detalicznych w październiku na poziomie z września

"Oferta skarbowych obligacji oszczędnościowych nie uległa zmianie od maja bieżącego roku. Październikowe oprocentowanie utrzymane zostało na poziomie od 0,50% do 1,70% dla stałej oferty detalicznej oraz 1,50% i 2,00% w przypadku instrumentów rodzinnych, w pierwszym roku oszczędzania. Warto przypomnieć, że posiadacze obligacji detalicznych, których termin wykupu przypada w październiku, mogą powiększyć swój zysk nabywając nowe instrumenty w drodze zamiany. W tym celu należy złożyć odpowiednią dyspozycję - można to zrobić już od 25 września br. Szczegółowe informacje znajdują się w serwisie obligacjeskarbowe.pl Instrumenty oszczędnościowe cieszą się dużym zainteresowaniem, czego dowodem jest rekordowa sprzedaż. Od początku tego roku sprzedaliśmy obligacje detaliczne o łącznej wartości nominalnej 19 mld zł. Ich zakup to niewątpliwie prosty sposób na bezpieczne oszczędzanie" - powiedział wiceminister finansów Piotr Nowak, cytowany w komunikacie.

Oprocentowanie obligacji stałoprocentowych 3-miesięcznych wynosi 0,50% w skali roku, 2-letnich natomiast 1,00%. Pozostałe obligacje w pierwszym okresie odsetkowym oprocentowane są odpowiednio: 1,10% dla 3-latek, 1,30% dla 4-latek oraz 1,70% dla 10-latek. 6- i 12-letnie obligacje rodzinne przeznaczone dla beneficjentów programu "Rodzina 500+" oprocentowane są odpowiednio 1,50% i 2,00% w pierwszym roku oszczędzania.

Oprocentowanie obligacji rodzinnych, ulega zmianie co roku i jest wyliczane na podstawie sumy wskaźnika inflacji z ostatnich 12 miesięcy oraz preferencyjnej marży wynoszącej 1,25% dla obligacji 6-letnich oraz 1,50% dla 12-letnich, podano także.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)