Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
08.06.2020 08:44

MFPR: Rząd dofinansuje budowę mostu na Wiśle w ramach 'Mostów dla Regionów'

Pomiędzy Antoniówką Świerżowską a Świerżami Górnymi powstanie nowy most, podało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR). Inwestycja, realizowana z programu "Mosty dla Regionów", otrzymała dotację z budżetu państwa na opracowanie dokumentacji projektowej. Koszt przygotowania dokumentacji to ponad 29 mln zł, z czego 80%, czyli 23,4 mln zł, sfinansuje budżet państwa. Szacowany koszt budowy mostu to 650 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Już za kilka lat to, co tak długo było nieosiągalne, stanie się możliwe. Powstanie most na Wiśle, który połączy gminę Maciejowice z gminą Kozienice oraz powiaty garwoliński i kozienicki. Ta nowa przeprawa drogowa zwiększy przewagę konkurencyjną przedsiębiorstw zlokalizowanych na tym obszarze" - powiedziała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, cytowana w komunikacie.

"Odcinek między Dęblinem a Górą Kalwarią, który liczy ponad 70 km, jest najdłuższym na obszarze całego regionu odcinkiem Wisły, gdzie nie ma mostu. A to właśnie w gminie Kozienice znajduję się jeden z największych zakładów pracy w regionie, czyli Elektrownia Kozienice. Budowa przeprawy przyczyni się do podniesienia konkurencyjności regionu, pod względem komunikacyjnym, gospodarczym i turystycznym" - dodała minister.

Długość przeprawy wraz z drogami dojazdowymi wyniesie około 1,5 km. Inwestycja powstanie w ciągu drogi powiatowej nr 1350W po stronie powiatu garwolińskiego i drogi powiatowej nr 1718W na terenie powiatu kozienickiego.

Głównym celem rządowego programu jest uzupełnienie lokalnej infrastruktury drogowej o brakujące przeprawy mostowe. Na realizację programu rząd przeznaczył około 2,3 mld zł. W programie "Mosty dla Regionów" można było ubiegać się o dotację na dofinansowanie zadań dotyczących przygotowania dokumentacji. Po zakończeniu prac projektowych samorządy będą mogły ubiegać się o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych kosztów budowy przeprawy mostowej wraz z niezbędnymi drogami dojazdowymi.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-06-2020

niewolnik długopisuJak będą robić te mosty tak jak remontują stare to za dwieście lat może jaki most będzie . Co pis weźmie w swoje brudne komunistyczne zdradzieckie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)