Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MFPR: Rząd dofinansuje budowę mostu na Wiśle w ramach 'Mostów dla Regionów'

1
Podziel się:

Pomiędzy Antoniówką Świerżowską a Świerżami Górnymi powstanie nowy most, podało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR). Inwestycja, realizowana z programu "Mosty dla Regionów", otrzymała dotację z budżetu państwa na opracowanie dokumentacji projektowej. Koszt przygotowania dokumentacji to ponad 29 mln zł, z czego 80%, czyli 23,4 mln zł, sfinansuje budżet państwa. Szacowany koszt budowy mostu to 650 mln zł.

MFPR: Rząd dofinansuje budowę mostu na Wiśle w ramach 'Mostów dla Regionów'
bEsmOmxx

"Już za kilka lat to, co tak długo było nieosiągalne, stanie się możliwe. Powstanie most na Wiśle, który połączy gminę Maciejowice z gminą Kozienice oraz powiaty garwoliński i kozienicki. Ta nowa przeprawa drogowa zwiększy przewagę konkurencyjną przedsiębiorstw zlokalizowanych na tym obszarze" - powiedziała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, cytowana w komunikacie.

"Odcinek między Dęblinem a Górą Kalwarią, który liczy ponad 70 km, jest najdłuższym na obszarze całego regionu odcinkiem Wisły, gdzie nie ma mostu. A to właśnie w gminie Kozienice znajduję się jeden z największych zakładów pracy w regionie, czyli Elektrownia Kozienice. Budowa przeprawy przyczyni się do podniesienia konkurencyjności regionu, pod względem komunikacyjnym, gospodarczym i turystycznym" - dodała minister.

Długość przeprawy wraz z drogami dojazdowymi wyniesie około 1,5 km. Inwestycja powstanie w ciągu drogi powiatowej nr 1350W po stronie powiatu garwolińskiego i drogi powiatowej nr 1718W na terenie powiatu kozienickiego.

bEsmOmxz

Głównym celem rządowego programu jest uzupełnienie lokalnej infrastruktury drogowej o brakujące przeprawy mostowe. Na realizację programu rząd przeznaczył około 2,3 mld zł. W programie "Mosty dla Regionów" można było ubiegać się o dotację na dofinansowanie zadań dotyczących przygotowania dokumentacji. Po zakończeniu prac projektowych samorządy będą mogły ubiegać się o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych kosztów budowy przeprawy mostowej wraz z niezbędnymi drogami dojazdowymi.

bEsmOmya
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
niewolnik dłu...
rok temu
Jak będą robić te mosty tak jak remontują stare to za dwieście lat może jaki most będzie . Co pis weźmie w swoje brudne komunistyczne zdradzieckie łapy to od razu zepsuje. Czemu tak jest ?