Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MR: Produkcja budowalno-montażowej wzrośnie o ok. 2% r/r w kwietniu

0
Podziel się

Produkcja sprzedana budowlano-montażowa wzrośnie o ok. 2% r/r w kwietniu br., prognozują eksperci Ministerstwa Rozwoju (MR).

MR: Produkcja budowalno-montażowej wzrośnie o ok. 2% r/r w kwietniu
bEpPBwjV

"Marzec był kolejnym relatywnie dobrym miesiącem w sektorze budowlanym. Dzisiejsze dane GUS wskazują na bardzo ograniczony wpływ sytuacji epidemicznej w kraju na poziom aktywności w branży w ubiegłym miesiącu, co może wynikać z dwóch elementów. Po pierwsze, niepełnego miesiąca z obowiązującymi ograniczeniami administracyjnymi. Po drugie z możliwą większą odpornością branży budowlanej na zaburzenia wywołane wirusem Covid-19 w gospodarce z racji jej specyfiki bazującej na nieco większym rozproszeniu pracowników, czy brakiem kontaktu z klientem zewnętrznym. Mając na uwadze powyższe, w ocenie MR, produkcja budowlano-montażowej w kwietniu wzrośnie o ok. 2% r/r" - czytamy w komentarzu do danych GUS.

Główny Urząd Statystyczny (GUS) poinformował dziś, że produkcja budowlano-montażowa (zrealizowana przez przedsiębiorstwa budowlane o liczbie pracujących powyżej 9 osób) wzrosła w marcu br. o 3,7% r/r. o wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym, produkcja budowlano-montażowa ukształtowała się na poziomie wyższym o 1,6% w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku oraz o 3,6% niższym w porównaniu z lutym 2020 roku.

bEpPBwky
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)