Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MR: Produkcja budowlano-montażowa w maju będzie zbliżona do poziomu z kwietnia

0
Podziel się

Odczyt produkcji budowlano-montażowej w maju będzie zbliżony do poziomu zanotowanego w kwietniu, prognozują analitycy Ministerstwa Rozwoju (MR).

MR: Produkcja budowlano-montażowa w maju będzie zbliżona do poziomu z kwietnia
bErXbpCd

"Kwietniowe wyniki produkcji budowlano-montażowej wykazały, że branża znalazła się pod negatywnym wpływem sytuacji epidemicznej w kraju, jednak w ograniczonym zakresie. Decydujący wpływ na słabsze od oczekiwań wyniki miał spadek w obszarze budowy budynków, co można wiązać z głębokim zamrożeniem aktywności gospodarczej, jakie miało miejsce w kwietniu oraz możliwym wpływem ograniczonej podaży siły roboczej. Oczekujemy, że w maju wyniki produkcji budowlano-montażowej utrzymają się na poziomie zbliżonym do notowanych w kwietniu" - czytamy w komentarzu do danych GUS.

Według wstępnych danych GUS, produkcja budowlano-montażowa (zrealizowana przez przedsiębiorstwa budowlane o liczbie pracujących powyżej 9 osób) spadła w kwietniu br. o 0,9% r/r. Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym, produkcja budowlano-montażowa ukształtowała się na poziomie niższym o 0,3% w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku i o 1,2% niższym w porównaniu z marcem 2020 roku.

W stosunku do kwietnia ub. roku zwiększenie wartości produkcji budowlano-montażowej zaobserwowano w jednostkach realizujących budowę obiektów inżynierii lądowej i wodnej (o 9,3%). Zmniejszenie wartości produkcji budowlano-montażowej odnotowano dla jednostek zajmujących się budową budynków (o 8,9%) oraz wykonujących roboty budowlane specjalistyczne (o 4,8%), podał GUS.

bErXbpCG
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)