Notowania

górnictwo
14.05.2019 11:36

Naimski: Wznowienie dostaw czystej ropy może się wydarzyć względnie szybko

Wznowienie dostaw czystej ropy może się wydarzyć względnie szybko, natomiast pozbycie się zanieczyszczonej ropy w rurociągu "Przyjaźń" potrwa dłużej, poinformował pełnomocnik rządu ds. krytycznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Systemy przesyłowe są zdublowane i w Polsce, i na Białorusi, więc wznowienie dostaw czystej ropy może się wydarzyć względnie szybko, ale nie chcę wskazywać, kiedy. Jednak pozbycie się zanieczyszczonej ropy potrwa dłużej. [...] Zależy to od warunków technicznych i finansowych" - powiedział Naimski podczas panelu na XI XI Europejskim Kongresie Gospodarczym (EKG) w Katowicach. Agencja ISBnews jest głównym patronem medialnym EKG.

"Prowadzone są rozmowy między rafineriami i przedsiębiorstwami przesyłowymi" - powiedział także pełnomocnik rządu.

Wczoraj podczas EKG minister energii Krzysztof Tchórzewski poinformował, że rozpoczęło się opróżnianie systemu rurociągowego z zanieczyszczonej ropy. Według niego, trudno jest jednak określić, kiedy ponownie mogłyby rozpocząć się dostawy rurociągiem "Przyjaźń".

24 kwietnia br. PERN wstrzymał dostawy rosyjskiej ropy polskim odcinkiem rurociągu "Przyjaźń", z uwagi na zanieczyszczenie surowca chlorkami organicznymi, które mogły spowodować fizyczne uszkodzenie instalacji rafineryjnych. Do tej pory praca rurociągu nie została wznowiona.

 

Tagi: górnictwo, hutnictwo, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz