Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

NBP: Firmy spodziewają się wyraźnego pogorszenia swojej sytuacji w II kw. br.

0
Podziel się

Warszawa, 19.04.2019 (ISBnews) - Przedsiębiorcy wskazują na możliwość wyraźnego pogorszenia kondycji w ciągu najbliższego kwartału, a wskaźnik prognoz sytuacji własnej przedsiębiorstw na II kw. 2019 r. spadł czwarty kwartał z rzędu - do najniższego poziomu w ciągu ostatnich pięciu lat, poinformował Narodowy Bank Polski (NBP). Spadek wskaźnika zanotowano w większości analizowanych przekrojów i klas.

NBP: Firmy spodziewają się wyraźnego pogorszenia swojej sytuacji w II kw. br.
bDYdKgZh

"Prognozy przedsiębiorstw sytuacji własnej na kolejne 12 miesięcy pogorszyły się nieznacznie. W efekcie, oceny te pozostają wyraźnie niższe niż w okresie 2017/2018. Brak bodźców do dalszej poprawy mogą wzmacniać pogarszające się przewidywania co do wielkości popytu. Największy optymizm prognoz wykazują obecnie firmy budowlane, górnictwo, a wśród firm przetwórczych - przedsiębiorstwa oferujące trwałe dobra konsumpcyjne. Najmniej optymistyczne są największe podmioty w próbie, energetyka oraz handel" - czytamy w raporcie "Szybki Monitoring NBP - analiza sektora przedsiębiorstw".

W marcu 2019 r. w Szybkim Monitoringu NBP wzięło udział 2 761 podmiotów wybranych z terenu całego kraju. Były to przedsiębiorstwa z sektora niefinansowego reprezentujące wszystkie sekcje PKD poza rolnictwem, leśnictwem i rybołówstwem, oba sektory własności, przedsiębiorstwa z sektora MSP oraz duże jednostki.

bDYdKgZK
forex
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)