Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niedzielski: Decyzje ws. powrotu do szkół po badaniu nauczycieli w 2 tyg. lutego

1
Podziel się

Jeżeli okaże się, że powrót uczniów klas I-III do nauki stacjonarnej nie przyczynił się do wzrostu wskaźnika zachorowalności wśród nauczycieli, to będzie to dawało przestrzeń do powrotu do szkół, poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Decyzje w tej sprawie mogą zapaść w drugim tygodniu lutego, zapowiedział.

Niedzielski: Decyzje ws. powrotu do szkół po badaniu nauczycieli w 2 tyg. lutego
bDJyPdfp

Uczniowie klas I-III powrócili do nauki stacjonarnej 18 stycznia.

"Będziemy opierali nasze decyzje na bardzo konkretnych wynikach badań. Jeżeli w tym drugim tygodniu lutego będziemy widzieli, że jakby puszczenie klas I-III nie przyczyniło się w znaczący sposób do wzrostu tego wskaźnika zachorowalności, który przypomnę wynosił 2% wśród przebadanej populacji nauczycieli, to to będzie dawało przestrzeń do powrotu do szkół" - powiedział Niedzielski podczas konferencji prasowej.

"I wtedy będziemy, oczywiście, odpowiednie decyzje podejmowali" - dodał.

bDJyPdfr

Pytany czy jest szansa na powrót uczniów do szkół przed wakacjami, powiedział: "oczywiście ta perspektywa wakacji, która wydaje się odległa, raczej nie jest taką barierą, żeby się nic w tym czasie nie zadziało".

18 stycznia uczniowie klas I-III powrócili do szkół, dla pozostałych klas szkoły podstawowej, szkół średnich i wyższych nauka odbywa się co do zasady w trybie zdalnym.

bDJyPdfS
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
KOMENTARZE
(1)
Polak
miesiąc temu
Niedzielski i towarzysze partyjni PiS stracili już dawno kontakt z rzeczywistością i należało by ich izolować od reszty polskiego społeczeństwa. Pozdrawiam