Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Orange Polska podtrzymał prognozę wzrostu r/r EBITDAaL w 2020 r.

1
Podziel się

Orange Polska podtrzymał prognozę wzrostu wartości EBITDAaL (EBITDA po uwzględnieniu kosztów leasingu) w 2020 r. wobec 2,735 mld zł uzyskanych w 2019 r., podała spółka.

Orange Polska podtrzymał prognozę wzrostu r/r EBITDAaL w 2020 r.
bDzMlavF

"Zgodnie z raportem bieżącym 3/2020 opublikowanym w dniu 12 lutego 2020 roku, grupa prognozuje, że wartość wskaźnika EBITDAaL będzie w 2020 roku wyższa niż 2,735 mld zł. W reakcji na pandemię COVID-19, zarządzający wdrażają środki przeciwdziałające w wielu obszarach, zatem na dzień dzisiejszy zarząd Orange Polska S.A. nie zmienia prognozy dotyczącej wzrostu wartości wskaźnika EBITDAaL w 2020 roku. Biorąc pod uwagę niepewność, zarząd Orange Polska S.A. będzie ściśle monitorować sytuację i na bieżąco dokonywać oceny wpływu COVID-19 na wyniki grupy" - czytamy w komunikacie.

EBITDAaL operatora (dane porównywalne) w 2019 r. wyniosła 2 735 mln zł.

W I kw. 2020 r. wynik EBITDAaL wzrósł o 6% r/r do 676 mln zł, zaś marża EBITDAaL zwiększyła się o 1,1 pkt proc. do 24,1%.

bDzMlavH

"Jestem zadowolony z solidnych wyników za pierwszy kwartał. Wzrost przychodów o blisko 1% i EBITDAaL o 6% r/r, potwierdza nasz powrót na ścieżkę wzrostu oraz siłę naszych fundamentów. Nastawiona na wartość strategia 'więcej za więcej', którą zapoczątkowaliśmy dwa lata temu, zaowocowała poprawą trendów ARPO z usług konwergentnych i komórkowych, co pozytywnie wpływa na ewolucję przychodów z tych kluczowych kategorii usług. Wyniki pierwszego kwartału odzwierciedlają pierwsze skutki pandemii: ograniczoną monetyzację zwiększonego ruchu, niższe wolumeny komercyjne i niższą sprzedaż sprzętu, a także osłabienie złotego" - skomentował dyrektor wykonawczy ds. finansów Jacek Kunicki, cytowany w komunikacie.

Podkreślił, że kryzys spowodowany przez COVID-19 przyniósł wiele zagrożeń i niepewności co do najbliższej przyszłości.

"Jego wpływ na wyniki kolejnych kwartałów będzie w dużej mierze zależeć od długości okresu obostrzeń, wpływu na polską gospodarkę oraz skuteczności ogłoszonych przez rząd działań antykryzysowych. Na chwilę obecną nie zmieniamy celu w postaci wzrostu EBITDAaL, ponieważ uważamy, że nasze podstawowe usługi, które odpowiadają za większość naszej marży, są bardzo istotne z punktu widzenia potrzeb naszych klientów, a ponadto będziemy podejmować dodatkowe działania w celu zrównoważenia wpływu kryzysu na nasze wyniki. Jednak ze względu na niepewność, będziemy ściśle monitorować sytuację i na bieżąco oceniać wpływ pandemii COVID-19 na nasze wyniki" - dodał.

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii komórkowej, stacjonarnej, dostępu do internetu, TV oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP). Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.

bDzMlavN
bDzMlawi
media
telekomunikacja
Źródło:
KOMENTARZE
(1)
Abonent
9 miesięcy temu
Najgorsza siec!! Tragedia przenoszę nr