Notowania

Paczkomaty InPost w austriackim Salzburgu. Pierwsze już działają, a ma być ich tysiąc

InPost uruchomił pierwsze Paczkomaty w Salzburgu. Do 2024 roku do Austrii firma ma dostarczyć 1000 takich urządzeń.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Paczkomaty działają nie tylko w Polsce. (Fot: Piotr Kamionka/REPORTER)

Pół roku temu opisywaliśmy wygraną InPostu w dużym przetargu w Austrii. Teraz spółka pochwaliła się pierwszymi efektami.

Na ulicach Salzburga stanęły pierwsze Paczkomaty. A zgodnie z zapowiedziami, ma być ich w sumie do tysiąca. Cały proces jest jednak rozciągnięty w czasie. Kontrakt będzie realizowany do 2024 roku.

Jak wskazał InPost w komunikacie, spółka nie tylko dostarcza urządzenia, ale wspiera też austriackiego partnera w zakresie wiedzy (know-how) i usług posprzedażowych. Odpowiada także za bieżący serwis maszyn.

Brzoska: Współpracujemy tylko z największymi

- Europa Zachodnia ma znacznie lepiej rozwiniętą infrastrukturę logistyczną. Stąd boom na Paczkomaty jest tam nieco opóźniony. Jestem przekonany, że coraz silniejsza presja na automatyzację usług, nacisk na rozwiązania proekologiczne przy jednoczesnym braku rąk do pracy przyspieszy popularyzację naszych rozwiązań w Europie - komentuje prezes Rafał Brzoska.

Szef InPostu podkreśla, że Paczkomaty są realną alternatywą dla klasycznych dostaw kurierskich lub dla odbioru przesyłek z przypadkowych i nieustandaryzowanych punktów odbioru typu kioski, sklepy czy stacje benzynowe.

- Ważne jest, że InPost nie tylko dostarcza i instaluje, ale też serwisuje maszyny. Ten model współpracy na rynkach europejskich zapewni nam wieloletni strumień przychodów - przekonuje.

Austria nie jest jedynym rynkiem, na którym pojawiły się urządzenia InPost. W poprzednich latach Paczkomaty zostały dostarczone także operatorom w takich krajach jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, Estonia, Litwa, Łotwa, Czechy, Słowacja, Słowenia, Islandia, Irlandia, Kanada, Kolumbia, Brazylia i Australia.

InPost to największy w Polsce operator logistyczny, w którego zainwestowały amerykańskie fundusze inwestycyjne Advent International i KKR. Firma oferuje usługi kurierskie oraz dostawy za pośrednictwem ogólnopolskiej sieci Paczkomatów InPost dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych, w tym kompleksowe usługi dedykowane branży e-commerce.

W 2018 roku InPost dostarczył ponad 86 mln przesyłek, czyli o blisko połowę więcej niż rok wcześniej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo, paczkomaty, inpost, salzburg, za granicą
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-02-2020

miłego dniachcę znowu bezrobocia 14-19%, stawek godzinowych 8 zł brutto, wieku emerytalnego 67 lat, waloryzacji 4-5 zł, benzyny po 6 i cukru po 5 zł i 24/24 … Czytaj całość

26-02-2020

Rafal99Brawo Inpost, oby tak dalej. Trzymam kciuki

26-02-2020

brawoto dobrze, że nie tylko złodziejskie i łapówkarskie SBeckie łajna typu kluczyk, milionerami zostają

Rozwiń komentarze (5)