Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tysiąc polskich paczkomatów w Salzburgu. InPost wygrał wielki przetarg

Na ulicach wielkich polskich miast człowiek potyka się już o paczkomaty. A i tak przy zamówieniu trzeba często czekać, bo są zapchane. Takie problemy chcą mieć też Austriacy. I kupują właśnie tysiąc paczkomatów InPostu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Rafał Brzoska podbija z paczkomatami kolejne rynki

InPost wygrał przetarg na dostawę paczkomatów do Salzburga w Austrii. Spółka zarządzająca Salzburg AG wyłoniła spółką jako strategicznego dostawcę technologii paczkomatowej.

W perspektywie pięciu najbliższych lat w mieście zostanie rozstawionych tysiąc urządzeń. Pierwsze maszyny pojawią się już w lipcu 2019 r. w kluczowych lokalizacjach Salzburga - podała spółka.

InPost dostarczy do Austrii swój najnowszy model maszyny New FM, który spełnił wszystkie kryteria miasta Salzburg. Dodatkowo, w ramach współpracy InPost udostępni swoje know-how oraz zespół w zakresie usług posprzedażowych.

Zobacz też: Rafał Brzoska: Wyganiam menedżerów do domu

Austria to kolejny rynek, na którym pojawią się urządzenia InPost - w poprzednich latach Paczkomaty zostały dostarczone także operatorom w takich krajach, jak: Zjednoczone Emiraty Arabskie, Estonia, Litwa, Łotwa, Czechy, Słowacja, Słowenia, Islandia, Irlandia, Kolumbia, Brazylia i Australia - podaje spółka.

- Europa zaczyna doceniać wygodę automatyzacji usług - nie tylko w zakresie dostawy i odbioru przesyłek - ale także innych opcji, jakie mogą oferować nasze maszyny. Polska niewątpliwie jest w tym zakresie pionierem - nie ma drugiego kraju w Europie, który tak masowo korzystałby z paczkomatów - powiedział prezes InPostu Rafał Brzoska.

Zwraca uwagę, że wszystkie kraje dotyka brak rąk do pracy przy jednoczesnym dwucyfrowym wzroście e-commerce. To wymusi automatyzację.

- Paczkomaty idealnie wpisują się w ten model. W Polsce paczkomaty InPost cieszą się ogromną popularnością i jestem głęboko przekonany, że mieszkańcy Salzburga również docenią dostępność, wygodę i prostotę korzystania z takich usług. Paczkomaty InPost spełniły wysokie wymagania, jakie przedstawiła strona austriacka. Pokazuje to, że nasza technologia paczkomatowa jest jedną z najlepszych na świecie - ocenia Brzoska.

Liczba Paczkomatów InPost w Polsce (4800 urządzeń) przekroczyła liczbę placówek własnych Poczty Polskiej (4600). "Tym samym sieć punktów odbioru i nadania przesyłki w InPost jest alternatywą dostępną w trybie 24h/7" - podsumowała spółka.

Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-06-2019

PatykMiło widzieć jak polska firma jest doceniana na całym świecie

27-06-2019

nickNo i super. Niech się rozwija.

04-07-2019

AlRóżne rzeczy można mówić o Rafciu ale jest łebski gość

Rozwiń komentarze (14)