Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Poczta Polska stawia na automaty. Będzie się mierzyć z InPostem

W dwa lata Poczta Polska zamierza postawić 4 tys. maszyn do nadawania i obioru paczek. Dziś ma ich zaledwie 200. Ale plany sięgają wysoko. Państwowy operator chce rzucić wyzwanie InPostowi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(poczta polska)
Smartbox, tak nazywać się mają automaty nadawczo-odbiorcze Poczty Polskiej. (Fot: Poczta Polska)

Smartbox, tak nazywać się mają automaty nadawczo-odbiorcze Poczty Polskiej - nieoficjalnie dowiedziała się "Rzeczpospolita", która dotarła do założeń strategii państwowego operatora na lata 2020-2024.

Konfederacja Lwiatan pisze skargę na ministra cyfryzacji.
E-doręczenia jako pomoc dla Poczty Polskiej? Lewiatan pisze skargę po materiale w money.pl

Dziś podobnych maszyn PP ma około 200, ale do 2021 roku ich sieć ma się poszerzyć do 4 tys. - donosi dziennik. To rękawica rzucona InPostowi. Prywatny operator ma obecnie 6 tys. paczkomatów i stale rozwija swoją siatkę.

Ciemne chmury nad Pocztą Polską. "Solidarność" ujawnia imprezy zarządu.
Poczta Polska ma problemy finansowe. "Solidarność" ujawnia comiesięczne imprezy zarządu

Poczta chce stanąć z nim w szranki. Swoje automaty postawi również w centach handlowych i sklepach (około tysiąca maszyn) oraz w różnych lokalizacjach na zewnątrz (kolejne 3 tys.). Zamierza wejść w współpracę z sklepami typu Biedronka, Carrefour czy Żabka. Smartboksy staną też na stacjach benzynowych i placówkach pocztowych - wylicza dziennik.

365 przesyłek za 49 zł. Allegro robi rewolucję

Ruch ten, jak dowiedziała się "Rz", ma pomóc Poczcie Polskiej w najbliższych 5 latach zwiększyć przychody z usług kurierskich oraz tzw. logistyki e-commerce z niecałych 1,1 mld do ponad 2,1 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-01-2020

MariaJak mam wybór w dostawie to zawsze wybieram pocztę, nie muszę czekać na nerwowego kuriera, który przybywa kiedy chce.Na pocztę idę kiedy mi się podoba … Czytaj całość

31-01-2020

ZamawiaczStawianie takich maszyn do sklepów mija się z celem, bo cenie sobie w inposcie to, ze mogę odebrać paczkę z samego rana lub w nocy, dostosowywanie się … Czytaj całość

31-01-2020

PaczkomatO kilka lat za pozno

Rozwiń komentarze (31)