Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Poczta Polska stawia na automaty. Będzie się mierzyć z InPostem

34
Podziel się

W dwa lata Poczta Polska zamierza postawić 4 tys. maszyn do nadawania i obioru paczek. Dziś ma ich zaledwie 200. Ale plany sięgają wysoko. Państwowy operator chce rzucić wyzwanie InPostowi.

Smartbox, tak nazywać się mają automaty nadawczo-odbiorcze Poczty Polskiej.
Smartbox, tak nazywać się mają automaty nadawczo-odbiorcze Poczty Polskiej. (poczta polska, Poczta Polska)
bDIrIJWZ

Smartbox, tak nazywać się mają automaty nadawczo-odbiorcze Poczty Polskiej - nieoficjalnie dowiedziała się "Rzeczpospolita", która dotarła do założeń strategii państwowego operatora na lata 2020-2024.

Dziś podobnych maszyn PP ma około 200, ale do 2021 roku ich sieć ma się poszerzyć do 4 tys. - donosi dziennik. To rękawica rzucona InPostowi. Prywatny operator ma obecnie 6 tys. paczkomatów i stale rozwija swoją siatkę.

bDIrIJXb

Poczta chce stanąć z nim w szranki. Swoje automaty postawi również w centach handlowych i sklepach (około tysiąca maszyn) oraz w różnych lokalizacjach na zewnątrz (kolejne 3 tys.). Zamierza wejść w współpracę z sklepami typu Biedronka, Carrefour czy Żabka. Smartboksy staną też na stacjach benzynowych i placówkach pocztowych - wylicza dziennik.

Zobacz także: 365 przesyłek za 49 zł. Allegro robi rewolucję

Ruch ten, jak dowiedziała się "Rz", ma pomóc Poczcie Polskiej w najbliższych 5 latach zwiększyć przychody z usług kurierskich oraz tzw. logistyki e-commerce z niecałych 1,1 mld do ponad 2,1 mld zł.

bDIrIJXh

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

bDIrIJXC
KOMENTARZE
(34)
Zamawiacz
rok temu
Stawianie takich maszyn do sklepów mija się z celem, bo cenie sobie w inposcie to, ze mogę odebrać paczkę z samego rana lub w nocy, dostosowywanie się do godzin sklepu to porażka
Paczkomat
rok temu
O kilka lat za pozno
in post
rok temu
poczta jak każdy państwowy moloch który jest zbiórokratyzowany i obstawiony swoimi ludźmi słusznej partii ,nie ma szans z inspostem i jest bardzo daleko w tyle.
bDIrIJXD
Traktorzysta
rok temu
Kiedyś zamówiłem przez pocztę to drogę 50km paczka pokonała w 7dni masakra cała poczta🙄😄
jarekkk35
rok temu
Pracownicy poczty polskiej nawet nie noszą ze sobą paczek tylko awizo i wrzucaja do skrzynek
...
Następna strona