Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PARP: W konkursie 'Internacjonalizacja MŚP' złożono wnioski na blisko 26 mln zł

0
Podziel się:

W pierwszej rundzie konkursu "Internacjonalizacja MŚP" w Programie Operacyjnym Polska Wschodnia przedsiębiorcy złożyli 55 wniosków na łączną kwotę prawie 26 mln zł, poinformowała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).

PARP: W konkursie 'Internacjonalizacja MŚP' złożono wnioski na blisko 26 mln zł

Wsparcie z funduszy unijnych ma pokryć wprowadzenie na nowe rynki zagraniczne produktów lub usług firm ze wschodniej Polski. Maksymalna kwota dofinansowania to nawet 800 tys. zł, a budżet całego konkursu wynosi 50 mln zł. PARP rozpoczęła już weryfikację wniosków.

"W obliczu kryzysu staramy się jak najbardziej ułatwiać firmom funkcjonowanie i starania o uzyskanie unijnego wsparcia. Dlatego w tym roku w konkursie wprowadziliśmy nowość i znieśliśmy limit na koszty udziału w targach, wystawach i misjach gospodarczych. To mogło wpłynąć na tak duże zainteresowanie konkursem"- powiedział dyrektor departamentu internacjonalizacji przedsiębiorstw w PARP Arkadiusz Dewódzki, cytowany w komunikacie.

W tegorocznym konkursie złożono blisko dwa razy tyle wniosków co przed rokiem - 50 wniosków na łączną kwotę 25,8 mln zł. W ubiegłym roku złożonych zostało 26 wniosków na łączną kwotę dofinansowania 9,5 mln zł.

Do dofinansowania kwalifikowały się także koszty usług doradczych i innych usług związanych z internacjonalizacją działalności. Pieniądze z konkursu można również przeznaczyć na pokrycie kosztów nabycia środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych. Warunkiem, który musiały spełnić firmy, by ubiegać się o finansowanie ze środków unijnych, było posiadanie co najmniej jednego wyrobu lub usługi o potencjale do rozwoju na co najmniej jednym nowym rynku zagranicznym.

Maksymalna kwota dofinansowania projektu wynosi 550 tys. zł w przypadku wybrania kierunku ekspansji na co najmniej 1 z rynków z Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub Szwajcarii oraz nawet 800 tys. zł w przypadku wybrania co najmniej jednego rynku docelowego internacjonalizacji spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii.

"Internacjonalizacja MŚP" jest działaniem skierowanym do firm działających w makroregionie Polska Wschodnia, czyli na obszarze województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego.

Konkurs składa się z dwóch rund. Pierwsza zakończyła się 28 maja, a nabór do drugiej rozpocznie się 4 sierpnia i potrwa do 7 września br. (ISBnews)

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)