Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pekabex: Nie rezygnujemy z ekspansji, by być w Top 5 Europy musimy być 2x więksi

0
Podziel się

Pekabex ocenia, że aby zrealizować strategiczny cel znalezienia się w europejskiej czołowej piątce, powinien ok. dwukrotnie zwiększyć przychody, poinformował prezes Robert Jędrzejowski. Podkreślił, że nawet w kontekście trudnej sytuacji gospodarczej spółka nie rezygnuje - przynajmniej na razie - z ekspansji.

Pekabex: Nie rezygnujemy z ekspansji, by być w Top 5 Europy musimy być 2x więksi
bDzKWrCJ

"Żeby trafić do Top 5, szacujemy, że powinniśmy mniej więcej podwoić nasz obecny wynik" - powiedział Jędrzejowski podczas wideokonferencji prasowej.

"Trudno powiedzieć, kiedy to się stanie. Nasza strategia jest na okres 3 do 5 lat, proszę trzymać za nas kciuki, żeby to się w tym okresie udało" - dodał, pytany kiedy spółka może osiągnąć ten cel.

W okresie I-III kw. 2020 r. spółka miała 685 mln zł przychodów. W całym poprzednim roku: 772,05 mln zł.

bDzKWrCL

Ponadto portfel do realizacji na IV kw. br. obejmował na koniec września 295,9 mln zł.

"Musimy przygotować się na wszystkie scenariusze, natomiast - na razie - podjęliśmy decyzję, że kontynuujemy naszą ekspansję. Postanowiliśmy, że może trochę zwalniamy, ale nie stajemy w miejscu" - dodał prezes, pytany o perspektywy na 2021 r.

Grupa Pekabex jest czołowym wytwórcą konstrukcji prefabrykowanych w Polsce. Posiada fabryki w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie oraz Bielsko-Białej. W kraju głównie realizuje kontrakty z zakresu budownictwa wielkokubaturowego (np. hale produkcyjne, magazyny, obiekty handlowe, dworce, parkingi i biurowce) i inżynieryjnego (np. mosty, tunele). Eksport dotyczy głównie modułowego budownictwa mieszkaniowego kierowanego przede wszystkim do krajów skandynawskich. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2015 r.

bDzKWrDm
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
KOMENTARZE
(0)