Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chemia
02.09.2019 15:58

PERN zbuduje 2 zbiorniki i infrastrukturę w bazie paliw w Dębogórzu

PERN ogłosił przetarg na budowę dwóch zbiorników oraz infrastruktury im towarzyszącej w bazie paliw w Dębogórzu. Będą w nich magazynowane produkty naftowe. Każdy zbiornik ma mieć pojemność 32 tys. m3, podała spółka. Termin składania ofert upływa 10 października br.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Rozbudowa pojemności magazynowych w bazach paliw PERN to kolejna z ważnych dla spółki inwestycji. Budowa zbiorników magazynowych w bazach paliw, to odpowiedź PERN na znaczący wzrost popytu na świadczone usługi. Nowe zbiorniki m.in zostaną przeznaczone do obrotu paliwami, a także do magazynowania zapasów interwencyjnych" - czytamy w komunikacie.

PERN przypomniał, że w tym roku trafiły już do eksploatacji dwa zbiorniki w Koluszkach i dwa zbiorniki w Nowej Wsi Wielkiej - każdy po 32 tys. m3 - łącznie 128 tys. m3. W drugim etapie rozbudowy wykonywane są już roboty budowlane zbiornika o pojemności 32 tys. m3 w Koluszkach, a dla pozostałych lokalizacji (bazy paliw: w Boronowie, w Rejowcu, w Emilianowie, w Dębogórzu i w Małaszewiczach) trwają prace przygotowawcze, w tym wybór wykonawców poszczególnych inwestycji.

Drugi etap rozbudowy pojemności na paliwa zwiększy możliwości PERN o 222 tys. m3.

PERN to krajowy lider logistyki naftowej i wiodący podmiot w zakresie magazynowania ropy naftowej i paliw płynnych oraz transportu rurociągowego ropy naftowej i paliw. Skonsolidowane przychody spółki wyniosły prawie 1,4 mld zł w 2018 roku.

(ISBnews)

Tagi: chemia, farmacja, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-09-2019

ORLENTEAMRALLYBRAWO,ORLEN,TRZEBA,BUDOWAC,INFRASTRUKTUREOCHRONNOM

02-09-2019

FafaNiektórzy z braku mózgu mylą Orlen z PERN. ale to braki w edukacji. Czytanie ze zrozumieniem to duże wyzwanie dla takich nałkawców

Rozwiń komentarze (2)