Notowania

Przejdź na
finanse
10.05.2019 11:36

PFR: Osiem firm zostało wpisanych do ewidencji PPK, wnioski złożyło 5 kolejnych

Warszawa, 10.05.2019 (ISBnews) - Pierwsze osiem podmiotów zarządzających zostało wpisanych przez Polski Fundusz Rozwoju (PFR) do ewidencji PPK, podał PFR. Wnioski do PFR o wpisanie do ewidencji złożyło również 5 instytucji. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Instytucje wpisane do tej pory do ewidencji PPK to (w kolejności alfabetycznej):

o Aegon Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A.;

o AXA Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. ;

o Esaliens Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.;

o Millennium Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.;

o PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.;

o Pocztylion-Arka Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A.;

o Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych PZU S.A.;

o Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Warta S.A." - czytamy w komunikacie.

"Cieszymy się, że szereg instytucji finansowych potwierdziło swoje zainteresowanie uczestnictwem w systemie PPK. Są wśród nich zarówno czołowe międzynarodowe podmioty, jak i największe polskie instytucje. Zakładamy, że przed 1 lipca br. na portalu PPK będą dostępne oferty 15-20 podmiotów. Tak duże zainteresowanie instytucji finansowych powinno skutkować niższymi kosztami zarządzania oraz wyższa jakością obsługi z korzyścią dla uczestników PPK" - powiedział prezes PFR Paweł Borys, cytowany w komunikacie.

Lista podmiotów zarządzających, które zostały wpisane do ewidencji PPK będzie umieszczona na Portalu MojePPK.pl, prowadzonym przez operatora - PFR Portal PPK sp. z o.o., spółkę zależną PFR.

Instytucjami finansowymi, które mogą oferować zarządzanie środkami gromadzonymi w ramach PPK, to: fundusz inwestycyjny, zarządzany przez towarzystwo funduszy inwestycyjnych (TFI); fundusz emerytalny, zarządzany przez powszechne towarzystwo emerytalne (PTE) albo pracownicze towarzystwo emerytalne (PrTE); Zakład Ubezpieczeń, podał PFR.

Pracownicze plany kapitałowe to przeznaczony dla pracowników program długoterminowego oszczędzania. Gromadzone w PPK oszczędności mają pochodzić ze składek pracowników, pracodawców i dopłat od państwa. Reforma związana z tworzeniem PPK ruszy od 1 lipca i obejmie na początku największe firmy, zatrudniające powyżej 250 osób. Do 2021 roku większość pracodawców w Polsce ma utworzyć PPK dla swoich pracowników.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-05-2019

andy2024A program okaże się wielką klapą, bo Polacy zmądrzeli i na sztuki emerytalne nie dadzą się nabrać...

12-05-2019

jolkaim więcej takich firm tym większy będzie wybór i będzie można się zdecydować na kogoś najbardziej atrakcyjnego. U nas szef już dawno ma wszystko … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)