Notowania

górnictwo
18.01.2019 17:18

PGNiG zakończyło aktywność w Iranie w październiku 2018 roku

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) że zakończyło aktywność na złożu Soumar w Islamskiej Republice Iranu z końcem października 2018 roku, ze względu na ryzyka wynikające z przywrócenia przez USA 4 listopada 2018 roku sankcji za aktywność w irańskim sektorze energetycznym, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"W związku ze spekulacjami medialnymi, PGNiG informuje, że zakończyło aktywność na złożu Soumar w Islamskiej Republice Iranu z końcem października 2018 roku, ze względu na ryzyka wynikające z przywrócenia przez USA 4 listopada 2018 roku sankcji za aktywność w irańskim sektorze energetycznym" - czytamy w komunikacie.

Spółka informowała o takim zamiarze jeszcze w maju 2018 roku - podobnie jak wiele innych koncernów energetycznych w tym czasie. "Zdementować należy wszelkie spekulacje medialne sugerujące, że zakończenie aktywności na złożu Soumar nastąpiło na skutek żądania strony irańskiej" - podkreślono.

"Natomiast, podpisanie 15 stycznia 2019 roku umowy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich z Ras Al Khaimah Petroleum Authority i RAK GAS LLC jest konsekwencją wygrania przez PGNiG przetargu na koncesję na poszukiwanie i wydobycie węglowodorów w emiracie Ras al-Chajma ogłoszonego jeszcze w kwietniu 2018 roku. PGNIG informowało o wygraniu przetargu już  6 grudnia 2018 roku" - czytamy dalej.

Wczoraj PGNiG poinformowało o podpisaniu z Ras Al Khaimah Petroleum Authority i RAK GAS LLC umowy, która umożliwia polskiej spółce poszukiwanie i wydobycie węglowodorów w emiracie Ras al-Chajma.

Obszar koncesji obejmuje 619 km2. Za sprawy związane z jej realizacją odpowiada nowo utworzony oddział PGNiG SA z siedzibą w Ras al-Chajma. Ras Al Khaimah Petroleum Authority to urząd nadzorujący eksploatację zasobów ropy i gazu emiratu. RAK GAS LLC jest państwową spółką działającą w zakresie poszukiwania i wydobycia, zaopatrzenia a także przetwórstwa węglowodorów.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

 

Tagi: górnictwo, hutnictwo, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-01-2019

PiSowska politykaA można było kręcić biznesy i może mielibyśmy tańszą ropę. A tak robimy to na co Wuj Sam nam pozwala. Wuj Sam, bo wuj sam zarabia i z Polską się nie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)