Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pixel Crow celuje w 'szybką finansową samowystarczalność' i debiut na NewConnect

0
Podziel się:

Warszawa, 12.02.2020 (ISBnews) -  Pixel Crow, producent gier założony przez Movie Games i Macieja Miąsika, pracuje obecnie nad grą "Total Alarm" i celuje w "szybkie uzyskanie stanu finansowej samowystarczalności" oraz debiut na NewConnect, poinformował ISBnews prezes Pixel Crow i Movie Games Mateusz Wcześniak.

Pixel Crow celuje w 'szybką finansową samowystarczalność' i debiut na NewConnect

"Wybór czasu na biznesowy rozwój Pixel Crow nie był przypadkowy. Temat miał wysoki priorytet z uwagi na rozpoznawalność marki na świecie, dzięki Beat Cop. Czekaliśmy na uzyskanie odpowiedniego poziomu rozwoju Movie Games i naszych zdolności wsparcia wydawniczego tytułów oraz skompletowanie kreatywnego i doświadczonego zespołu. Obie te rzeczy na obecnym poziomie pozwoliły nam na podjęcie decyzji o starcie studia" - powiedział ISBnews Wcześniak.

"Patrząc na pozytywny sentyment dotyczący spółek produkujących gry na giełdzie, jak i ciekawą i unikatową ofertę tytułów przygotowywanych przez nas, w naturalny sposób będziemy planowali znalezienie się na NewConnect. Zależy nam, podobnie jak to miało miejsce w przypadku Movie Games, na szybkim uzyskaniu stanu finansowej samowystarczalności spółki, co stawia nasze zapotrzebowanie kapitałowe na bardzo niskim poziomie. Spółka już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem inwestorów, znacząco przewyższającym bieżące potrzeby finansowe" - dodał prezes.

Obecnie studio we współpracy z Movie Games pracuje nad grą Total Alarm. Premiera gry planowana jest jeszcze na 2020 r.

"W tej chwili prace studia prowadzone są przez 4 - osobowy team zarządzający kreatywnie oraz produkujący tytuł Total Alarm. Na dalszym etapie będziemy korzystać ze wsparcia kolejnych deweloperów oraz zewnętrznych zespołów. Planowany rozwój to przede wszystkim zwiększanie liczebności zespołów, ale z założenia nie będą one duże. W planie mamy dalszą pracę nad grą Total Alarm i wydanie jej jeszcze w 2020 roku oraz rozpoczęcie prac nad kolejnym tytułem. Chcemy wydawać co najmniej jedną grę rocznie" - wskazał prezes.

Prezesem studia jest Mateusz Wcześniak - prezes i założyciel Movie Games. W Pixel Crow będzie odpowiadał za obszar biznesowy oraz prawny. Maciej Miąsik skupia się na tworzeniu i organizacji produkcji gier. Główny trzon zespołu produkcyjnego tworzą jeszcze Łukasz Pisarek oraz Damian Gasiński, którzy również objęli udziały w nowym studiu.

"Innym, niespotykanym na naszym rynku podejściem, będzie wchodzenie w koprodukcje - mechanizm znany m.in. z rynku filmowego. Planujemy drugi, prowadzony równolegle projekt tworzony we współpracy z innym niewielkim studiem - będziemy oferować finansowanie, koncepcje kreatywne, a zespół współpracujący zajmie się rozwojem koncepcji i jej wykonaniem. To pozwoli nam na minimalizację ryzyka związanego z budowaniem kosztownych zespołów, których faktyczna jakość zostanie dopiero potwierdzona 'w boju' - tu będziemy działać ze sprawdzonym partnerem. Chcemy skupić się na efektywnym tworzeniu gier, a nie budowaniu biur i wypełnianiu ich biurkami i zasobami ludzkimi" - zaznaczył Miąsik.

Pixel Crow to producent gier założony przez Movie Games i Macieja Miąsika.

(ISBnews)

media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)