Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PKN Orlen: Dążymy do wyjaśnienia spraw związanych z działalnością b. prezesa

0
Podziel się:

PKN Orlen współpracuje z właściwymi organami w celu wyjaśnienia spraw związanych z działalnością byłego prezesa, zatrzymanego dziś przez prokuraturę, podała spółka.

PKN Orlen: Dążymy do wyjaśnienia spraw związanych z działalnością b. prezesa

"W związku z dzisiejszymi informacjami Prokuratury Regionalnej w Łodzi oraz CBA, informujemy, że PKN Orlen współpracuje z właściwymi organami w celu całkowitego wyjaśnienia spraw związanych z działalnością byłego prezesa, odwołanego w grudniu 2015 roku . Dążymy do jak najszybszego wyjaśnienia zaistniałej sytuacji" - czytamy w oświadczeniu.

Prokuratura Krajowa podała dziś, że na polecenie Prokuratury Regionalnej w Łodzi zatrzymane zostały trzy osoby z byłego kierownictwa PKN Orlen, w tym były prezes zarządu Jacek K., w związku z podejrzeniem dopuszczenia się przez nich przestępstwa niegospodarności w wielkich rozmiarach na szkodę PKN Orlen. Postępowanie zostało zainicjowane działaniami Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA).

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 109,7 mld zł w 2018 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)