Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKP Cargo liczy na pozytywne wyniki Grupy AWT w 2019 r.

0
Podziel się:

PKP Cargo liczy, że spółka zależna AWT osiągnie zyski na każdym poziomie wyników w 2019 r., poinformował prezes Czesław Warsewicz.

PKP Cargo liczy na pozytywne wyniki Grupy AWT w 2019 r.

"Dużym osiągnięciem jest, że ustabilizowaliśmy Grupę AWT i jej zdolność generowania zysków. Zakładamy, że od 2019 r. będą one realizowane" - powiedział Warsewicz podczas konferencji prasowej.

"Liczymy, że spółka AWT od 2019 r. będzie generowała zyski na każdym poziomie" - dodał.

Wskazał, że w 2018 r. udało się odwrócić wieloletni trend spadku przychodów Grupy AWT i osiągnęły one 841 mln zł wobec 758 mln zł rok wcześniej.

Grupa AWT oferuje kompleksowe rozwiązania przede wszystkim dla dużych przedsiębiorstw przemysłowych w Europie Środkowej i Wschodniej, głównie w zakresie przewozu towarów ciężkich, takich jak węgiel, stal, materiały budowlane czy produkty przemysłu motoryzacyjnego, spożywczego i chemicznego.

PKP Cargo zadebiutowało w 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnym, spedycji, oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej. W 2018 r. miało 5 183 mln zł skonsolidowanych przychodów.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)