Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Play spodziewa się, że po przejęciu przez Iliad pojawi się nowa strategia

0
Podziel się

Warszawa, 05.11.2020 (ISBnews) - Play spodziewa się, że po przejęciu przez Iliad, przygotowana zostanie nowa strategia rozwoju, poinformował prezes Jean March Harion.

Play spodziewa się, że po przejęciu przez Iliad pojawi się nowa strategia
bEhLDGAB

"Spodziewamy się, że będzie nowa strategia z nowym inwestorem, ale z oczywistych względów obecnie za wcześnie na jakiekolwiek szczegóły" - powiedział Harion podczas konferencji online.

Filarem dotychczasowej, "mobile-centrycznej" strategii Play Communications do roku 2022 jest zrównoważony wzrost EBITDA, rozwój usług konwergentnych na sieci mobilnej, obniżenie zadłużenia do 2,5x po okresie inwestycji w sieć, a także awans na trzecią pozycję wśród dostawców internetu.

Jeszcze przed finalizacją przejęcia Play Iliad zawarł z firmą Cellnex umowę sprzedaży za ok. 804 mln euro 60% udziałów spółki, która ma zarządzać pasywną infrastrukturą mobilną sieci Play w Polsce.

bEhLDGAD

"Mamy zgodę rady nadzorczej na wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Dalsze działania w tym względzie będą zależeć od ostatecznej finalizacji transakcji przejęcia przez Iliad" - dodał prezes.

Jednocześnie operator kontynuuje roll-out sieci i zwiększył ją o 223 wieże kw/kw do łącznie 8 448 baz na koniec III kw., w tym 4 085 wież 5G Ready (o 617 więcej kw/kw). W efekcie zasięg 4G LTE w Play wzrósł do 99,2% populacji, z kolei 5G Ready do 60,9% po 9 miesiącach 2020 roku.

"Jesteśmy gotowi na 5G i niecierpliwie czekamy na aukcję. Jeśli chodzi o dostawców sprzętu, czekamy na ostateczna wersję ustawy, wymieniamy opinie z instytucjami rządowymi na bieżąco. Wierzymy, że cyberbezpieczeństwo jest priorytetem i zapewniamy, że core'owa część sieci będzie bezpieczna i uniezależniona od vendorów" - stwierdził prezes.

Harion, pytany jak widzi giełdową przyszłość Play, wskazał, że nie było dotychczas rozmów z inwestorem o przyszłości statusu giełdowego spółki, choć przypomniał, że Iliad chce nabyć do 100% akcji operatora.

bEhLDGAJ

We wrześniu br. Iliad ogłosił wezwanie na 100% akcji Play po cenie 39 zł za sztukę. Zapisy w wezwaniu trwają do 17 listopada br. Iliad nie wyklucza przeprowadzenia przymusowego wykupu akcji należących do akcjonariuszy mniejszościowych oraz wycofania Play Communications z obrotu na GPW, jeśli w wyniku wezwania osiągnie próg 95% ogólnej liczby akcji Play.

Wcześniej Kenbourne Invest II S.a r.l. oraz Tollerton Investments Limited - najwięksi akcjonariusze Play Communications posiadający po 51 160 632 akcji każdy (łącznie 102 321 264 akcji odpowiadających 40,2% głosów na walnym zgromadzeniu) - podpisali z Iliad wiążącą umowę sprzedaży akcji przewidującą nieodwołalną sprzedaż i przeniesienie wszystkich posiadanych akcji Play Communications w ramach wezwania niezależnie od ewentualnego pojawienia się jakiejkolwiek konkurencyjnej oferty. Umowa ta gwarantuje Iliad większość miejsc w radzie dyrektorów Play Communications.

Play Communications jest właścicielem 100% udziałów w P4 (Play), która jest operatorem telefonii komórkowej Play. Spółka zadebiutowała na GPW w lipcu 2017 r.

bEhLDGBe
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)