Notowania

transport
17.07.2019 09:47

Port Lotniczy Warszawa/Modlin zwiększył liczbę pasażerów o 8,9% r/r w czerwcu

Liczba pasażerów w Porcie Lotniczym Warszawa/Modlin wzrosła o 8,9% r/r do 297,3 w czerwcu, podał port. W ciągu 7 lat lotnisko obsłużyło już 16 mln pasażerów.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Lotnisko w Modlinie jest najszybciej rozwijającym się portem w historii polskiego lotnictwa. Strumienie pasażerów korzystające z naszego lotniska udowadniają jak bardzo jego budowa była potrzebna dla mieszkańców nie tylko Mazowsza, ale też całej północno-wschodniej Polski. Wierzymy, że niedługo znikną przeszkody, które powstrzymują rozwój naszego portu, i będziemy mogli odpowiedzieć na coraz większe zapotrzebowanie przewoźników i touroperatorów, którzy tak licznie pojawili się u nas w tym roku" - powiedział p.o. prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin Leszek Chorzewski, cytowany w komunikacie.

Pierwsze półrocze 2019 r. lotnisko zamknęło liczbą 1 583 206 pasażerów.

Port Lotniczy Warszawa/Modlin w 2018 r. obsłużył 3,08 mln pasażerów.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-07-2019

polpotTo pewnie chwilowy sukces. Czerwiec to początek sezonu wakacyjnego, więc i podróży więcej. Zaraz wszystko wróci do normy.

21-07-2019

TomaszTaaa, teraz obtrąbią sukces, a zaraz znowu zacznie się wystawianie rąk po pieniądze od rządu, bo lotnisko sobie nie radzi. Mark my words.

Rozwiń komentarze (2)