Notowania

budownictwo
22.08.2019 11:34

Portfel zamówień grupy Mostostalu Zabrze wynosi 395,2 mln zł na koniec VII

Portfel zamówień grupy Mostostalu Zabrze wynosi 395,2 mln zł według stanu na koniec lipca 2019 r., a szacowana wartość kontraktów do pozyskania wynosi 234,6 mln zł, poinformował prezes Dariusz Pietyszuk. Pod koniec roku spółka planuje także przedstawić nową strategię rozwoju, podał prezes.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Razem szacowany przez nas obecnie backlog to 629,8 mln zł. Największy udział w portfelu wśród podpisanych kontaktów ma segment budownictwa ogólnego i inżynieryjnego i wynosi 178,2 mln zł, ale do pozyskania pozostało nam ok. 12,9 mln zł. Natomiast w segmencie działalności montażowo-produkcyjnym mamy odpowiednio: 157,2 mln zł i 138,9 mln zł, co oznacza, że łącznie to ten segment będzie miał ostatecznie największy udział w portfelu" - powiedział prezes Pietyszuk podczas konferencji prasowej.

Spółka podała także, że w segmencie konstrukcje maszynowe kontrakty podpisane mają wartość 54,4 mln zł, a szacowana wartość kontraktów do pozyskania to 80 mln zł. Ostatni segment - projektowania i usługi inżynieryjne ma odpowiednio: 5,4 mln zł i 2,8 mln zł.

Prezes zwrócił uwagę, że ponownie w grupie rośnie udział eksportu w przychodach i po II kw. wyniósł on 36%.

"To są projekty o wyższej rentowności i biorąc pod uwagę obecny portfel zamówień, jak i możliwości pozyskania kolejnych kontraktów za granicą, to udział eksportu w przychodach w naszej ocenie wzrośnie do co najmniej 40%" - dodał Pietyszuk.

"Dążymy do tego, aby marża brutto całego portfela była powyżej 10%, co możemy osiągnąć m.in. przy rosnących zamówieniach z zagranicy" - podkreślił.

Prezes zapowiedział także, że po zakończeniu obecnie trwającej reorganizacji i zmian w grupie będzie chciał przedstawić nową strategię.

"Pod koniec roku będziemy chcieli przedstawić nową strategię rozwoju spółki - to, co chcielibyśmy zrealizować w kolejnych latach" - powiedział Pietyszyn.

Mostostal Zabrze realizuje inwestycje budowlane dla przemysłu petrochemicznego i chemicznego, hutniczego, motoryzacyjnego, energetyki, budownictwa związanego z ochroną środowiska, obiektami użyteczności publicznej oraz infrastrukturą komunikacyjną. Produkuje i zajmuje się montażem konstrukcji stalowych oraz wykonuje specjalistyczne prace montażowe w sektorze energetycznym. W 2018 r. miał 613 mln zł skonsolidowanych przychodów.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz