Notowania

technologie
13.11.2019 14:51

Prezes Play nie spodziewa się ograniczeń ws. wyboru dostawcy sprzętu do sieci 5G

Play Communications nie spodziewa się wprowadzenia w Polsce ograniczeń dotyczących wyboru dostawcy infrastruktury do budowy sieci 5G, poinformował prezes P4 Jean-Marc Harion. Według niego, takie ograniczenie mogłoby doprowadzić do opóźnienia startu projektu, a także do podwyższenia jego kosztów.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Nie otrzymaliśmy żadnych informacji - oficjalnych bądź nieoficjalnych - dotyczących możliwego zakazu [dotyczącego współpracy z Huawei przy technologii 5G], jedynie czytaliśmy na ten temat w prasie. [...] Nie spodziewamy się jednak restrykcji dotyczących wyboru dostawcy infrastruktury do 5G" - powiedział Harion podczas konferencji prasowej.

Zwrócił uwagę, że obecnie na świecie jest 4-5 dostawców takiej infrastruktury, w tym dwóch pochodzi z Chin (ZTE i Huawei).

"Jeśli wyłączyć dwóch dostawców, dzielimy dostępne zdolności produkcyjne na pół" - wskazał prezes.

Tłumaczył, że zmniejszenie produkcji groziłoby opóźnieniem dostaw, a także - w sytuacji zmniejszenia podaży - wzrostem cen.

Play Communications jest właścicielem 100% udziałów w P4 (Play), która jest operatorem telefonii komórkowej Play. Spółka zadebiutowała na GPW w lipcu 2017 r.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz