Notowania

Producent wyrobów lnianych Lino ma pierwsze zamówienie eksportowe - z Japonii

Warszawa, 21.02.2019 (ISBnews) - Producent wyrobów lnianych Lino, dzięki wsparciu Zagranicznego Biura Handlowego w Tokio, ma pierwsze zamówienie eksportowe - z Japonii, podała Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH).

Podziel się
Dodaj komentarz

"Mamy spore grono stałych klientów, którzy doceniają wysoką jakość wykonania oraz możliwość realizacji zamówień indywidualnych. Uznaliśmy jednak, że nadszedł czas na zaprezentowanie naszej oferty nowym klientom, także zagranicznym" - powiedziała właścicielka Lino Daria Wysocka-Zaju, cytowana w komunikacie.

Szefowa biura handlowego PAIH w Tokio Eliza Klonowska-Siwak, zaznacza, że według danych GUS aż blisko 20% polskiego eksportu odzieży i tekstyliów do Azji trafia właśnie do Japonii. Jej zdaniem, wysokojakościowy len, który latem w wilgotnym i gorącym japońskim klimacie doskonale się sprawdza, jest świetnym produktem eksportowym, podano także.

"Pierwsze, nieduże zamówienie jest właśnie w drodze do Japonii. Rynek ma opinię trudnego, ale obiecującego. Dlatego z niecierpliwością czekamy na zdjęcie naszego produktu w witrynie jednego z tamtejszych butików" - powiedziała Wysocka-Zajul.

Właścicielka Lino dzięki pracownikom zagranicznych biur PAIH otrzymała listę potencjalnych dystrybutorów np. w Korei Południowej i we Francji, podkreśliła Agencja.

ZBH w Tokio działa od 1 marca 2018 roku i obsłużyło ponad 500 zapytań polskich firm z takich sektorów jak: rolno-spożywczy, kosmetyczny, farmaceutyczny, medyczny, IT/ICT, gier komputerowych, wyposażenia wnętrz, meblowego, budowlanego, a nawet energetycznego, podano także w materiale.

Tagi: przemysł elektrotechniczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz