Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prymus podpisał umowę na sprzedaż produktów Polwax o wartości 25 mln zł

0
Podziel się:

Warszawa, 04.03.2019 (ISBnews) - Prymus podpisał z firmą Polwax umowę, której przedmiotem jest określenie współpracy w zakresie wyłącznej sprzedaży antyzbrylaczy oraz antypylaczy do nawozów sztucznych firmy Polwax. Wyłączność nie dotyczy klientów, do których do dnia zawarcia umowy prowadził sprzedaż Polwax, podał Prymus. Szacunkowa wartość umowy to 25 mln zł.

Prymus podpisał umowę na sprzedaż produktów Polwax o wartości 25 mln zł

"Zgodnie z postanowieniami umowy, Polwax sprzeda spółce w okresie 3 lat od zawarcia umowy około 6 tys. ton tych produktów. Umowa przewiduje również, przy sprzedaży na poziomie min. 6 tys. ton w okresie trwania umowy, możliwość automatycznego przedłużenia umowy na kolejne 3 lata. Cena sprzedaży produktów ustalana będzie w okresach miesięcznych na podstawie formuły cenowej opartej o cenę kontraktową parafiny notowanej przez ICIS-LOR" - czytamy w komunikacie firmy Prymus.

Strony uzgodniły, że w przypadku niewykonania umowy w zakresie wielkości dostaw w uzgodnionych przez strony terminach, każda ze stron będzie miała prawo naliczyć karę umowną w wysokości 10% wartości netto produktu niedostarczonego w danym okresie dostawy, podano także.

Prymus z siedzibą w Tychach to spółka dystrybuująca surowce do przetwórstwa tworzyw sztucznych (PCV, PE, PP, plastyfikatory) oraz dyspersje na bazie polioctanu winylu. Od 2012 roku jest notowana na rynku NewConnect.

Polwax jest jednym z największych producentów i dystrybutorów parafiny przemysłowej w Europie oraz liderem w tej branży w Polsce. Posiada zakłady w Jaśle oraz Czechowicach-Dziedzicach. Spółka zadebiutowała na GPW w 2014 r. Jej przychody ze sprzedaży sięgnęły 283,47 mln zł w 2017 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)