Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przegląd informacji ze spółek

0
Podziel się:

Tauron Polska Energia odnotował 162,07 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 535,26 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Przegląd informacji ze spółek

Mostostal Zabrze odnotowało 2,07 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 2,05 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Alior Bank skupi się - zgodnie ze swoją aktualną strategią "Więcej niż bank" - na wzmacnianiu relacji z klientami oraz dalszym rozwoju zdalnych kanałów bankowości, poinformowała pełniąca obowiązki prezesa Iwona Duda.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie zezwoliła na wycofanie akcji z obrotu na rynku regulowanym spółce Orion Investment z siedzibą w Krakowie z dniem 4 czerwca 2020 r., podał regulator.

Eurocash liczy na wzrost rentowności segmentu detalicznego w kolejnych kwartałach, natomiast w działalności hurtowej - na utrzymanie wzrostu udziału w rynku o 1-2 pkt proc. rocznie, poinformował ISBnews członek zarządu i dyrektor finansowy Jacek Owczarek. Zapowiedział także, że zmiany w MSSF16, które obniżyły wynik netto o ponad 25 mln zł w I kw. br., nie powinny oddziaływać negatywnie w kolejnych kwartałach ze względu na oczekiwany stosunkowo stabilny kurs walutowy.

Konsorcjum w składzie: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia - spółka z grupy kapitałowej Mirbudu (lider) - oraz Mirbud (partner konsorcjum) podpisało umowę z Województwem Dolnośląskim - Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei we Wrocławiu na wykonanie zadania pn. "Budowa drogi wojewódzkiej od drogi wojewódzkiej nr 455 do drogi krajowej nr 98 - w formule 'zaprojektuj i wybuduj'", podał Mirbud. Wartość umowy to 164,7 mln zł brutto.

Rada nadzorcza Idea Banku podjęła uchwałę w sprawie powołania Jana Czeremchy do składu zarządu i powierzenia mu stanowiska wiceprezesa ze skutkiem od 15 maja 2020 r. podał bank.

Play osiągnął poziom 8 tys. stacji w ramach własnej sieci pod koniec kwietnia, poinformował prezes Jean Marc Harion. Po lekkich opóźnieniach inwestycyjnych w I kw. obecnie nadrabia plan inwestycyjny na ten rok.

W ocenie Play, opóźnienie aukcji 5G wydaje się kwestią kilku miesięcy, wynika ze słów prezesa operatora Jean Marca Hariona.

Play jest zadowolony z rozwoju spółki światłowodowej 3S, poinformował prezes Jean Marc Harion.

Play, po przejęciu Virgin Mobile, zachowa markę jako linię produktową w ramach grupy, poinformował prezes Play Jean Marc Harion.

BNP Paribas Bank Polska może i powinien w sposób selektywny i rozważny rosnąć, pomimo pandemii COVID-19, korzystając z wysokiego poziomu płynności, poinformował prezes Przemek Gdański.

Centralny Bank Irlandii (Central Bank of Ireland) wydał decyzję o zatwierdzeniu sporządzonego przez Santander Bank Polska prospektu podstawowego dotyczącego programu emisji euroobligacji średnioterminowych o wartości do 5 mld euro (programu EMTN), podał bank.

Kryzys może w mniejszym stopniu dotknąć duże firmy, które mają większe zdolności kapitałowe. Jednak należałoby patrzeć na każdy podmiot indywidualnie, ze względu na branżę, w której funkcjonują i czynniki ryzyka, które dotyczą klienta ostatecznego, czyli popytu na ich produkty, ocenił prezes KGHM Polska Miedź Marcin Chludziński w rozmowie z ISBnews.TV.

Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) planuje rewizję strategii do roku 2021 w związku z pandemią COVID-19 i może przedstawić nowe założenia przy okazji publikacji wyników za I połowę tego roku, poinformowali przedstawiciele zarządu.

LPP wybrało Google jako strategicznego partnera cyfrowego. Dzięki nawiązanej współpracy firma będzie mogła wykorzystywać potencjał chmury do rozwoju działalności online oraz wspierać cyfrową transformację w obszarze marketingu, podał Google w komunikacie.

Photon Energy odnotował 1,69 mln euro skonsolidowanej straty netto po opodatkowaniu przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 1,26 mln euro straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Sonka w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w kraju postanowiła przesunąć premiery mniejszych gier, tj. "Hamster Bob", "Unlucky 7" oraz "Car Mechanic Flipper" na III kw. 2020 r., poinformowała spółka.

Portfel kredytów i pożyczek netto udzielonych klientom BNP Paribas Bank Polska wyniósł 80,47 mld zł na koniec I kw. 2020 r. i był wyższy o 3,5% niż rok wcześniej, podała instytucja. Udział ekspozycji z rozpoznaną utratą wartości (NPL) wzrósł w tym okresie o 0,3 pkt proc. r/r do 5,7%.

BNP Paribas Bank Polska odnotował 115,08 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 161,6 mln zł zysku rok wcześniej, podał bank w raporcie.

Według szacunków Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI), inwestorzy indywidualni zainwestowali w okresie marzec-kwiecień br. około 6 mld zł, co przełożyło się na znaczący wzrost obrotów na GPW, w tym aż o 70% r/r w kwietniu, poinformowali zarządzający funduszami w Skarbiec TFI Michał Stalmach oraz Michał Ficenes.

ML System podpisał z hurtownią Kwant Hurtownie Elektryczne umowę dotyczącą sprzedaży modułów fotowoltaicznych, podała spółka. Przewidywana wartość zakupów w ciągu roku kalendarzowego to 10 mln zł. Dostawy będą realizowane na podstawie bieżących zamówień.

Master Pharm otrzymał subwencję finansową w wysokości 3,5 mln zł, podała spółka. Subwencja została przyznana przez Polski Fundusz Rozwoju (PFR) w ramach programu Tarcza Finansowa PFR dla mikro-, małych i średnich firm.

Wartość kredytów i pożyczek netto udzielonych przez BOŚ Bank na koniec I kwartału 2020 wyniosła 12,03 mld zł i była wyższa o 0,2% w porównaniu z końcem 2019 r, podał bank. Wskaźnik kredytów niepracujących (NPL) wyniósł 12,5% wobec 12,2% rok wcześniej.

Vivid Games zanotował 0,42 mln zł zysku netto w kwietniu 2020 roku oraz 1,44 mln zł narastająco w okresie styczeń-kwiecień, podała spółka, powołując się na wstępne wyniki. Jednocześnie spółka podtrzymała prognozę na cały rok 2020.

Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) odnotował 23,57 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I kw. 2020 r. wobec 17,08 mln zł zysku rok wcześniej, podał bank w raporcie.

PlayWay zarekomendował akcjonariuszom przeznaczenie 62,44 mln zł na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości 9,46 zł na akcję, podała spółka.

BBI Development odnotowało 58,01 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w 2019 r. wobec 17,79 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Lokum Deweloper odnotował 20,6 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 17,93 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Krzysztof Bachta złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa Alior Banku z dniem 12 maja 2020 r. Jednocześnie rada nadzorcza powołała w skład zarządu Iwonę Dudę, powierzając jej stanowisko wiceprezesa oraz kierowanie pracami zarządu, podał bank.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)