Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przegląd informacji ze spółek

1
Podziel się

Szacowany wolumen sprzedaży gazu ziemnego grupy Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) wyniósł 31,64 mld m3 w 2020 r. wobec 30,65 mld m3 zanotowanych rok wcześniej, podało PGNiG. W samym IV kw. sprzedaż wyniosła szacunkowo 9,37 mld m3 wobec 9,18 mld m3 rok wcześniej.

Przegląd informacji ze spółek
bDZUaLhN

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) prognozuje wydobycie gazu ziemnego na poziomie 5 mld m3 w tym roku, w tym 3,8 mld m3 - w Polsce, 0,9 mld m3 - w Norwegii i 0,3 mld m3 - w Pakistanie, podała spółka. Prognoza wydobycia ropy naftowej wraz z kondensatem i NGL na ten rok opiewa na 1 300 tys. ton, w tym 667 tys. ton - w Polsce i 633 tys. ton - w Norwegii.

Liczba sprzedanych przez Marvipol mieszkań i lokali usługowych w IV kwartale ub.r. wyniosła 702 szt., a ich wartość sięgnęła 399,8 mln zł, podała spółka.

Triggo planuje w I kw. 2021 roku przeprowadzić ofertę publiczną akcji i pozyskać środki do 2,5 mln euro, a w dalszej kolejności chce ubiegać się o wprowadzenie akcji do obrotu na NewConnect, podała spółka.

bDZUaLhP

Kruk podjął uchwałę w sprawie emisji do 200 000 obligacji serii AK2 po cenie emisyjnej wysokości 100 zł za sztukę w trybie oferty publicznej, podała spółka.

Szwedzka spółka Heimstaden Bostad podpisała umowę z Marvipolem, w ramach której przejmie za 380,9 mln zł trzy nowe inwestycje, które powstaną w warszawskich dzielnicach Wola, Służewiec i Włochy. Dzięki nim oferta Heimstaden zostanie rozszerzona o 647 nowoczesnych lokali na wynajem z opcją zakupu kolejnych 60 mieszkań. Projekty zlokalizowane na Woli i Służewcu są już na etapie budowy. Pierwsze mieszkania powinny być gotowe na jesieni tego roku. Pozostała część zostanie oddana w 2022 roku.

Krótkoterminowa strategia Dekpol Budownictwo zakłada organiczny rozwój przedsiębiorstwa, z założeniem jej odzwierciedlenia we wzroście wyników finansowych w segmencie generalnego wykonawstwa. Jednym z priorytetów jest oparcie rozwoju podstawowej działalności o pozyskiwanie nowych rynków zbytu, dobór portfela zamówień i zachowanie dyscypliny kosztowej, poinformował ISBnews prezes Michał Skowron.

Oferta publiczna 135 tys. akcji serii B spółki Red Carpet Media Group rozpoczęła się dziś - zapisy potrwają do 9 lutego. Bezpośrednio po ofercie, z której spółka chce pozyskać ok. 5 mln zł, planowane jest złożenie wniosku ws. rozpoczęcia notowań na rynku NewConnect. Środki z emisji mają zostać przeznaczone na rozwój działalności na rynku oferowania treści VOD oraz autorskich treści video (m.in. zakupy filmów do VOD, uruchomienie platformy VOD, dodatkowy kanał serialowy RedTopTV, rozbudowa zasięgu technicznego).

bDZUaLhV

LPP oddała do użytku dla pracowników nowy budynek na ul. Łąkowej o łącznej powierzchni 17,5 tys. m2, podwajając w ten sposób metraż swojej centrali w Gdańsku, podała spółka.

Huuuge Inc. jest zadowolone z popytu na akcje w ofercie publicznej i nie rozważa obecnie ewentualnego podniesienia ceny za akcję, poinformował CEO Anton Gauffin.

Mercator Medical zakończył pierwszy skup akcji własnych, w ramach którego nabył 252 931 walorów w celu umorzenia, za łączną kwotę (tj. w etapie z ub. i tego roku) 30,7 mln zł, podała spółka.

Resi4Rent, w której 30% udziałów posiada Echo Investment, powiększyło swoją ofertę o 227 lokali w Warszawie. Do inwestycji zlokalizowanej na Mokotowie przy ul. Suwak wprowadzili się pierwsi mieszkańcy, podała spółka.

bDZUaLhW

Huuuge Inc. analizuje około 60 firm, producentów gier na urządzenia mobilne, pod kątem ewentualnych przejęć, poinformowali przedstawiciele spółki.

Huuuge Inc. nie planuje wypłaty dywidendy za 2021 r., poinformował prezes Anton Gauffin.

RBL_VC - fundusz CVC należący do Alior Banku - dotychczasowy udziałowiec i strategiczny inwestor PayPo, zakończył inwestycję w spółkę, realizując znaczny zysk, podał Alior Bank. Cały 20-proc. pakiet udziałów w fintechu oferującym odroczone płatności został wykupiony przez jej obecnych udziałowców.

Konsorcjum Mirbudu, jego spółki zależnej Kobylarnia i Budpolu podpisało umowę z Generalnym Dyrektorem Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) na wykonanie zadania pn. "Budowa autostrady A18 Olszyna - Golnice (przebudowa jezdni południowej) odcinek 4 od km 50+000 do km 71+533", podał Mirbud. Wartość umowy to 258,7 mln zł brutto.

bDZUaLhX

Drago entertainment złożyło dokument informacyjny do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) i liczy na debiut na rynku NewConnect w I półroczu 2021 r., podała spółka.

Huuuge, Inc. opublikował prospekt i rozpoczyna dziś pierwszą ofertę publiczną od procesu budowania księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych, podała spółka. Cena maksymalna w ofercie została ustalona na 50 zł za akcję.

NB Tricity, spółka zależna Nextbike Polska, złożyło do Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydziału Gospodarczego dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych, wniosek o ogłoszenie upadłości spółki, podał Nextbike Polska.

Strategia Digitree Group na lata 2021-2023 zakłada m.in. osiągnięcie średniorocznego wzrostu przychodów ze sprzedaży grupy kapitałowej na poziomie 17% oraz średniorocznego wzrostu skonsolidowanej EBITDA na poziomie 25% w latach 2021-2023, podała spółka. Digitree Group zdefiniowała również nową politykę dywidendową, zgodnie z którą w latach 2021 - 2023 jej zarząd będzie rekomendował akcjonariuszom niewypłacenie dywidendy.

bDZUaLhY

InPost ustalił cenę akcji oferowanych w ofercie publicznej na 16 euro za akcję, podała spółka. Całkowita wartość oferty wyniesie 2,8 mld euro pod warunkiem niewykonania opcji dodatkowego przydziału.

Nextbike Polska utracił wyłączność licencji obejmujących prawa własności intelektualnej oraz oprogramowanie do obsługi systemów rowerowych na terytorium Polski i Finlandii, udzielonych przez Nextbike GmbH, podała spółka.

bDZUaLiq
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
waxx
4 miesiące temu
Polska spółka LPP prężnie się rozwija w okresie kryzysu, co będzie jak kryzys minie.