Notowania

technologie
21.03.2019 12:32

Przychody Asbisu spadły wstępnie o ok. 13% r/r do ok. 153 mln USD w lutym

Szacunkowe skonsolidowane przychody za luty 2019 r. Asbis Enterprises wyniosły ok. 153 mln USD i były o ok. 13% niższe w skali roku, podała spółka. Przychody wypracowane w lutym 2019 r. są zgodne z oczekiwaniami firmy.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Pomimo niższych przychodów w porównaniu do ubiegłego roku, jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników sprzedaży grupy w lutym 2019 roku. W pierwszej połowie ubiegłego roku sprzedaż smartfonów była bardzo silna, natomiast począwszy od drugiej połowy 2018 r. zaczęła znacznie spadać. W wyniku tego nasza sprzedaż w I kwartale tego roku jest niższa niż w ubiegłym roku, jednak jest to sytuacja, którą mamy pod kontrolą. Spodziewaliśmy się takich wyników, obecnie pracujemy nie tyle nad skokowym zwiększeniem sprzedaży, co nad wypracowaniem wyższych marż. Wpływ na to będzie miał również dalszy rozwój naszego portfolio produktowego, w tym rozwój portfela marek własnych. Obecnie pracujemy nad naszą prognozą finansową, którą opublikujemy do końca marca" - powiedział dyrektor generalny i przewodniczący rady dyrektorów Siarhei Kostevitch, cytowany w komunikacie.

Asbis Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, handel detaliczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz