Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
10.08.2020 15:04

PZL Sędziszów uruchomił linię do produkcji masek klasy KN95

Zakład PZL Sędziszów, znany dotychczas z produkcji filtrów do samochodów oraz maszyn rolniczych, uruchomił linię do produkcji masek ochronnych klasy KN95, spełniającej standardy europejskiej klasy filtracji FFP, podała spółka. Wydajność linii to ok. 400 tys. masek tygodniowo.

Podziel się
Dodaj komentarz

To w pełni automatyczna linia o wydajności około 35-50 sztuk na minutę. Daje to możliwość produkowania do 400 000 masek tygodniowo. Maszyna może produkować maski o 6 warstwach filtracyjnych, zapewniając maksymalny komfort oddychania. Zgrzewanie materiałów ultradźwiękowo zapewnia trwałość i szczelność maski, natomiast automatyczne, szczelne pakowanie zapewnia czystość oraz możliwość długiego przechowywania, podkreślono.

Każda maska poddawana jest promieniowaniom ultrafioletowym, które sterylizuje maskę oraz zabija mikroorganizmy. Maski klasy KN95 charakteryzują się stopniem filtracji na poziomie 95% i zalecane są przez WHO jako minimalny standard ochrony. Fabryka ma już w ofercie maski z domieszką nano-srebra, które odznacza się silnymi właściwościami antybakteryjnymi, wynika także z komunikatu.

"Wszyscy musimy mieć na uwadze, że pomimo znoszenia obostrzeń, pandemia koronawirusa nie odpuszcza. Nadal kluczowe dla bezpieczeństwa każdego z nas jest zachowanie środków ostrożności oraz utrzymanie dystansu społecznego tam, gdzie to możliwe. Uruchomienie linii produkcyjnej dla masek klasy KN95 to kolejny krok PZL Sędziszów w zakresie dywersyfikacji oferty oraz zaangażowania w walkę z pandemią koronawirusa. Maski będzie można zakupić bezpośrednio u nas oraz u wybranych dystrybutorów" - powiedziała dyrektor handlowa w PZL Sędziszów Agnieszka Dec, cytowana w komunikacie.

PZL Sędziszów specjalizuje się w produkcji wszelkiego rodzaju filtrów. W gamie produktów firmy znajdują się filtry: powietrza, oleju, paliwa, kabinowe, hydrauliczne oraz osuszacze powietrza.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz