Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rząd chce określić zasady dopłat do oprocentowania kredytów

0
Podziel się

Ustawowe określenie zasad dopłat do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych przedsiębiorcom, narażonym na straty z powodu epidemii koronawirusa, którzy zawrą umowy kredytowe do 31 grudnia 2020 r. planuje rząd, wynika z wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.

Rząd chce określić zasady dopłat do oprocentowania kredytów
bEpIWCFx

Projekt ustawy o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na zapewnienie płynności przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 ma zostać przyjęty przez Radę Ministrów w II kwartale.

Celem regulacji jest "utrzymanie płynności finansowej w sektorach dotkniętych ekonomicznie koronawirusem". Służyć temu ma wdrożenie programu dopłat do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych przedsiębiorcom.

"Dopłaty do oprocentowania będą stosowane do kredytów obrotowych odnawialnych i nieodnawialnych, udzielanych w złotych, w celu zapewnienia płynności finansowej, w szczególności krótkoterminowej i średnioterminowej, utraconej lub zagrożonej utratą w związku z COVID-19" - poinformowano.

bEpIWCFz

Dopłaty mają być stosowane do kredytów udzielonych na podstawie umów kredytu zawartych od dnia wejścia w życie planowanej ustawy, a także do kredytów udzielonych przed dniem jej wejścia w życie, jeżeli umowy kredytowe zostaną dostosowane do warunków określonych w ustawie.

W tym celu w Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) ma zostać utworzony Fundusz Dopłat do Oprocentowania.

"Wdrożenie dopłat do oprocentowania kredytów bankowych umożliwi przetrwanie najtrudniejszego okresu przedsiębiorcom. Przepisy projektu ustawy będą regulować zasady stosowania dopłat do oprocentowania kredytów, udzielanych przez banki kredytujące, na zapewnienie płynności lub w przypadku zagrożenia jej utraty, przedsiębiorcom dotkniętym skutkami pandemii choroby COVID-19" - zaznaczono.

Resortem odpowiedzialnym za przygotowanie regulacji jest Ministerstwo Rozwoju.

bEpIWCGa
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)