Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sąd Apelacyjny w całości oddalił apelację EuRoPol Gazu ws. decyzji taryfowej URE

1
Podziel się:

Sąd Apelacyjny przyznał rację prezesowi Urzędu Regulacji Energetyki (URE) i w całości oddalił apelację EuRoPol Gazu. Zgodnie z orzeczeniem sądu, 28 grudnia br. wchodzi do stosowania zatwierdzona decyzją regulatora kolejna taryfa za przesyłanie gazu ziemnego spółki EuRoPol Gaz, podał URE.

Sąd Apelacyjny w całości oddalił apelację EuRoPol Gazu ws. decyzji taryfowej URE

30 maja 2019 r. prezes URE zatwierdził taryfę za usługi przesyłania gazu ziemnego wysokometanowego, ustaloną przez SGT EuRoPol Gaz na okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 r. Taryfa została opublikowana w Biuletynie Branżowym URE - Paliwa gazowe Nr 47 (1241), 31 maja 2019 r.

"Podobnie jak w przypadku taryf zatwierdzonych dla tego przedsiębiorstwa na lata 2018 i 2019, również ta nie była dotychczas wprowadzona do stosowania, ponieważ spółka odwołała się od decyzji regulatora, o czym prezes URE informował 12 czerwca 2019 r. (Biuletyn Branżowy URE - Paliwa gazowe nr 52). Tym samym do rozliczeń za usługi przesyłania gazu świadczone na polskim odcinku gazociągu Jamał-Europa stosowana była ostatnia prawomocna taryfa tego przedsiębiorstwa tj. taryfa na 2017 r." - czytamy w komunikacie.

"Dzisiaj Sąd Apelacyjny podtrzymał decyzję prezesa URE zatwierdzającą taryfę EuRoPol Gaz na 2020 r. Wyrok jest prawomocny i tym samym taryfa ta wchodzi do stosowania 28 grudnia 2020 r." - podsumowano.

SGT EuRoPol Gaz S.A. jest właścicielem polskiej części gazociągu tranzytowego Jamał-Europa. Spółka świadczy usługę przesyłową na podstawie koncesji wydanej przez Prezesa URE na okres do 31 grudnia 2025 roku. Funkcję operatora na tym gazociągu, na mocy decyzji prezesa URE, pełni OGP Gaz-System S.A., w którego dyspozycji - po wygaśnięciu w maju br. jednego z dwóch tzw. kontraktów historycznych - pozostaje ponad 90% mocy przesyłowych gazociągu, podano też w materiale.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Ewelina
3 lata temu
Zabrakło informacji, że były to działania rosyjskich członków Zarządu Spółki, którzy działali na jej szkodę, generując stratę a na korzyść rosyjskiego akcjonariusza, który płacił prawie nic za przesył.