Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Selvita miała 3,67 mln zł zysku netto, 7,31 mln zł EBITDA w I kw. (wyjaśnienie)

0
Podziel się

W dzisiejszej depeszy podaliśmy skonsolidowany zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej Selvity w ujęciu danych połączonych (wyniósł on - zgodnie z podanymi przez nas i właściwie oznaczonymi - jako "według danych połączonych" - informacjami - 13,41 mln zł). Natomiast zysk netto skonsolidowany zysk netto samej Selvity (tzn. wg danych nieuwzględniających działalności wydzielonej) wyniósł w I kw. br. 3,67 mln zł.

Selvita miała 3,67 mln zł zysku netto, 7,31 mln zł EBITDA w I kw. (wyjaśnienie)
bErbDTGt

Poniżej wyjaśnienie dot. danych połączonych z raportu kwartalnego spółki:

"W niniejszym raporcie, poza prezentacją wyników grupy kapitałowej Selvita S.A. za okres porównawczy tj. od 22 marca 2019 r. do 31 marca 2019 r., zaprezentowano dodatkowo szczegółowe dane odnośnie skonsolidowanych aktywów i pasywów dotyczących Działalności Wydzielonej, która w wyniku podziału została przeniesiona na emitenta, jak również przychodów i kosztów osiągniętych przez tą część działalności w okresie od 01.01.2020 r. do 31.03.2020 r. oraz w okresie porównawczym od 01.01.2019 r. do 31.03.2019 r. jako dane połączone opracowane dla potrzeb analizy (zwane dalej 'dane połączone'), pokazujące jakby wyglądały dane finansowe grupy kapitałowej, gdyby wydzielenie nastąpiło na dzień 1 stycznia 2018 r. Należy zaznaczyć, że prezentowane dane (w części dotyczącej roku ubiegłego) są szacunkiem spółki zaprezentowanym w celu ułatwienia analizy i porównania wyników".

Poniżej zaktualizowana wersja depeszy, bez danych połączonych

bErbDTGv

Selvita odnotowała 3,67 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I kw. 2020 r. wobec 1,91 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 4,48 mln zł wobec 2,17 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA sięgnął 7,31 mln zł wobec 4,8 mln zł rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody z działalności operacyjnej sięgnęły 31 mln zł w I kw. 2020 r. wobec 21,98 mln zł rok wcześniej.

"Przychody komercyjne w segmencie usługowym wyniosły w I kw. 2020 r. 25,3 mln zł, czyli o 46% więcej niż przed rokiem. Z kolei w segmencie bioinformatycznym (spółka Ardigen, w której Selvita S.A. posiada 54,7% głosów na WZ) przychody komercyjne zwiększyły się o 33% i wyniosły 3 mln zł" - czytamy w komunikacie.

bErbDTGB

Przychody zewnętrzne z usług z USA wzrosły o 175% w I kw. 2020 i stanowią już ponad 25% całego segmentu. Z kolei przychody w segmencie usługowym z Wielkiej Brytanii zwiększyły się w tym czasie o 74%, podano także.

"Zgodnie z planem nie zwalniamy tempa rozwoju. Utrzymujemy nie tylko wysoką dynamikę przychodów, ale zwiększamy również rentowność EBITDA, która w pierwszym kwartale 2020 r. wzrosła o blisko 2 pkt proc. r/r. Osiągnięte wyniki cieszą nas szczególnie, gdyż miniony kwartał był okresem dużej niepewności na świecie związanej z epidemią koronawirusa. Selvita z powodzeniem przeszła przez ten czas próby. Zadbaliśmy o zdrowie naszych pracowników i utrzymaliśmy ciągłość pracy we wszystkich projektach. W niepewnym otoczeniu potrafiliśmy umocnić naszą pozycję wśród zagranicznych klientów, szczególnie na rynku amerykańskim. Wiele firm farmaceutycznych i biotechnologicznych zdało sobie sprawę z konieczności geograficznej dywersyfikacji zlecanych usług. Selvita umiejętnie wpisuje się w zmieniające się trendy na rynku przedklinicznych CRO" - skomentował prezes Bogusław Sieczkowski, cytowany w komunikacie.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I kw. 2020 r. wyniósł 0,17 mln zł.

Akcje Selvity (wcześniej Selvita CRO S.A.) zadebiutowały w połowie października 2019 r. na rynku głównym GPW. Wcześniej sąd rejestrowy zatwierdził podział Selvity. Decyzja sądu oznaczała dla Selvita S.A. formalną finalizację procedury związanej z podziałem spółki na dwa niezależne podmioty - Selvita S.A. (wcześniej Selvita CRO S.A.) i Ryvu Therapeutics S.A. (wcześniej Selvita S.A.).

bErbDTGW
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)