Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
03.02.2020 09:58

Sieć Moya planuje pilotażowe instalacje fotowoltaiczne na stacjach w 2020 roku

Spółka Anwim - zarządzająca siecią stacji paliw Moya - planuje uruchomić w br. na stacjach Moya co najmniej dwie pilotażowe instalacje fotowoltaiczne, poinformował ISBnews członek zarządu spółki, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju sieci Moya Paweł Grzywaczewski. Coraz wnikliwiej analizowane są także możliwości uruchamiania ładowarek pojazdów elektrycznych na stacjach Moya.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Ze względu na rosnące koszty energii elektrycznej oraz rozwój technologii związanej z panelami fotowoltaicznymi, już w 2020 roku planujemy uruchomić pilotażowo na co najmniej dwóch stacjach Moya instalacje fotowoltaiczne i, jeśli tylko osiągniemy na nich zakładane efekty, to potem w takie instalacje powinna być wyposażona każda nowo budowana stacja własna Moya - oczywiście tam gdzie będzie to technicznie możliwe" - powiedział Grzywaczewski w rozmowie z ISBnews.

Jak wyjaśnił, spółka ma zasadę, że tego rodzaju przedsięwzięcia zawsze najpierw testuje na stacjach własnych, a jeśli się sprawdzą, to następnie poleca je franczyzobiorcom. Oczywiście, nie wyklucza to tego, że część z nich wcześniej może samodzielnie wprowadzać tego rodzaju technologie na swoich stacjach. W taki sposób uruchomiony został np. pierwszy w sieci Moya punkt ładowania samochodów elektrycznych, który zdecydował się oddać do użytku właściciel stacji Moya w Międzyzdrojach.

"Nie da się nie dostrzegać zmian zachodzących na rynku. Nie jest to jeszcze dla nas konkretna strategia z zapisaną liczbą ładowarek, które chcielibyśmy mieć, ale analizujemy to wewnętrznie. Nie ukrywam, że szukając lokalizacji dla nowych stacji zaczynamy brać pod uwagę również takie czynniki, jak przyłącza energetyczne. Informacje płynące z Międzyzdrojów o wykorzystaniu ładowarki są pozytywne" - podkreślił.

Spółka Anwim od 2009 roku zarządza niezależną siecią stacji paliw pod marką Moya, która na koniec 2018 r. liczyła 202 placówki i była szóstą największą siecią stacji paliw w Polsce. Plany zakładają powiększenie sieci do 350 obiektów do 2023 r.

Piotr Apanowicz

Tagi: energetyka, handel detaliczny, chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz