Notowania

finanse
12.12.2019 10:18

Skarbiec TFI złożyło wniosek do UOKiK ws. przejęcia FIZ-u od Lartiq

Warszawa, 12.12.2019 (ISBnews) - Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych złożyło wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie przejęcia kontroli nad Lartiq Globalni Liderzy Wzrostu Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym, podał Urząd. 

Podziel się
Dodaj komentarz

Wniosek wpłynął 10 grudnia, sprawa jest w toku.

"Zgłoszenie zamiaru koncentracji polega na przejęciu wyłącznej kontroli przez Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. z siedzibą w Warszawie nad Lartiq Globalni Liderzy Wzrostu Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym z siedzibą w Warszawie. Wyłączna kontrola zostanie osiągnięta w wyniku przejęcia przez Skarbiec TFI SA zarządzania nad Lartiq Globalni Liderzy Wzrostu FIZ na podstawie art. 68 ust. 1 w zw. z art. 238a ustawy z dnia 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 1355 z późn. zm.)" - czytamy w komunikacie.

Lartiq Globalni Liderzy Wzrostu FIZ jest funduszem inwestycyjnym, którego przedmiotem faktycznie wykonywanej działalności jest lokowanie środków pieniężnych zebranych w drodze publicznego proponowania nabycia certyfikatów inwestycyjnych w papiery wartościowe i inne zbywalne prawa majątkowe określone w statucie funduszu.

Skarbiec Holding jest grupą, której przedmiotem działalności jest zarządzanie funduszami inwestycyjnymi (fundusze inwestycyjne otwarte, specjalistyczne fundusze inwestycyjne otwarte, fundusze inwestycyjne zamknięte) oraz usługi zarządzania portfelami instrumentów finansowych na zlecenie. Skarbiec Holding S.A. jest jedynym akcjonariuszem Skarbiec TFI S.A., które powstało w 1997 roku jako piąte towarzystwo funduszy inwestycyjnych w Polsce i jest jednym z największych towarzystw niezależnych od jakiejkolwiek grupy bankowo-finansowej w Polsce.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz