Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Spółka dnia: Inwestorzy z GPW nie wierzą w upadłość JSW

0
Podziel się:

Kurs akcji rośnie mimo fatalnych informacji. To najlepsza spółka w WIG20.

Spółka dnia: Inwestorzy z GPW nie wierzą w upadłość JSW
(Andrzej Stawiński/Reporter)

Wycofanie ratingu dla spółki, dane o setkach tysięcy ton węgla, który przez strajki nie został sprzedany i słowa prezesa Jarosława Zagórowskiego (na zdjęciu) o możliwości nawet bankructwa. Te wszystkie informacje pojawiły się dziś na rynku i wbrew pozorom, wcale nie wywołały panicznej wyprzedaży akcji spółki.

Jeszcze przed południem kurs jednego waloru przekroczył 23 zł. Oznaczało to wzrost na poziomie ponad 2,5 procent. Towarzyszyły temu obroty w wysokości 8 mln zł. Tym samym notowania giełdowe odbijają po dwóch spadkowych sesjach z rzędu. W szerszej perspektywie czasu inwestorzy zdają się nie przejmować zbytnio strajkami i problemami z tym związanymi. Od początku roku notowania są w wyraźnym trendzie wzrostowym. Ten kto zainwestował w akcje na początku roku i trzyma je do dzisiaj, zyskał jedną trzecią.

Tegoroczne notowania akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Giełdowym graczom jak widać nie przeszkadza w zakupach akcji fala negatywnych informacji płynących ze spółki. JSW szacuje, że strajk spowodował dotychczas ubytek sprzedaży w wysokości około 445 tysięcy ton węgla. Przekłada się to na spadek przychodów o około 130 milionów złotych. Dodatkowo prezes Zagórowski powtórzył, że istnieje ryzyko upadłości spółki, a agencja Fitch wycofała rating korporacyjny dla JSW na poziomie B+ z perspektywą stabilną oraz rating B+ z perspektywą stabilną w odniesieniu do planowanej w momencie przyznania ratingów emisji obligacji senior notes.

Dołek, na którym znalazły się akcje na przełomie roku, zachęcił spekulantów do zakupów. Papiery, które potaniały od debiutu o prawie 90 procent muszą kiedyś odbić, a jak mawiają najwięksi inwestorzy, najlepiej kupować, gdy leje się krew. Obecna sytuacja wygląda właśnie tak, jak z najbardziej krwawych horrorów, stąd wbrew pozorom nie ma się co dziwić kontrariańskiemu zachowaniu rynku.

Ostatnie rekomendacje analityków, którzy nie mogą spekulować, tylko muszą opierać się na twardych danych, nie dają jednak wielkich szans na zyski. Dom Maklerski BZ WBK w czwartek wydał rekomendację, z której wynika, że cena docelowa akcji to 14 zł. Byłby to nowy historycznie niski poziom ceny.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

spółka dnia
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)