Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Spółka zależna Grupy Azoty ma umowę na dostawę nawozów dla spółek KOWR

1
Podziel się:

Agrochem Puławy - spółka zależna Zakładów Azotowych Puławy z grupy kapitałowej Grupy Azoty - podpisała umowę w sprawie współpracy handlowej i wspólnych projektów badawczo-rozwojowych z GreenLab - spółką zależną Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR). Umowa dotyczy zakupu około 20 tys. ton nawozów rocznie.

Spółka zależna Grupy Azoty ma umowę na dostawę nawozów dla spółek KOWR

"To jest dobry przykład budowania na nowo relacji na rynku rolnym" - powiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski na konferencji prasowej.

"Zakładamy, że podpisanej bezterminowo dzięki umowie kupować będziemy na początku ok. 20 tys. nawozów z oferty Grupy Azoty rocznie. Pozwoli to nam zoptymalizować koszty. Oceniam, że możemy liczyć średnio na oszczędności rzędu 10% w porównaniu do cen rynkowych nawozów" - powiedział ISBnews prezes GreenLab Maciej Czajkowski w kuluarach konferencji.

Na mocy porozumienia Agrochem Puławy będzie dostarczał nawozy 41 spółkom hodowlanym i uprawy roślin, w imieniu których postępowania będzie prowadził GreenLab.

"Traktujemy zawarcie tego porozumienia jako pierwszy krok do nawiązania szerszej współpracy, przede wszystkim w zakresie projektów badawczo-rozwojowych" - dodał na konferencji prasowej prezes Agrochem Puławy Michał Lange.

To kolejne porozumienie handlowe, które podpisał GreenLab w imieniu spółek należących do KOWR. Wcześniej podpisana została umowa z Orlen Paliwa na zakup oleju napędowego i program Flota, a także umowa brokerska pozwalająca uzyskać najlepszą ofertę ubezpieczeniową.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 10 mld zł w 2018 r.

Piotr Apanowicz

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Obserwator ro...
5 lata temu
...bardzo ciekawy temat, a co na to dystrybutorzy krajowi Grupy, którzy właśnie funkcjonują na 1-2%, skąd te 10%, jakie będą ceny produktów GA i czy z podobnej oferty może skorzystać przeciętny rolnik...