Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółki zależne Protektora obciążone dodatkowymi zobowiązaniami publicznoprawnymi

0
Podziel się:

Spółki zależne Protektora będą musiały dokonać spłat zobowiązań publicznoprawnych za wcześniejsze okresy, a wpływ tych działań na skonsolidowane wyniki za 2018 r. jest badany, poinformował Protektor.

Spółki zależne Protektora obciążone dodatkowymi zobowiązaniami publicznoprawnymi

"Zarząd emitenta powziął wiadomość o okolicznościach dotyczących zobowiązań publicznoprawnych spółek zależnych od spółki, tj.:

  1. W wyniku przeprowadzonego badania podatkowego w spółkach zależnych ABEBA GmbH i Inform Brill GmbH za lata 2012-2014 organy podatkowe naliczyły dodatkowe zobowiązanie podatkowe w kwocie 202 592,45 euro powiększone o 37 533 euro z tytułu odsetek.
  1. W wyniku przeprowadzonej inspekcji badającej przestrzeganie przepisów prawa pracy w latach 2013-2018 w spółce zależnej Rida, spółka ta została zobowiązana do zapłaty kwoty 2 202 770,10 rubli (co odpowiada kwocie 120 000 euro)" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie zarząd Protektora informuje, że w związku z prowadzonym procesem konsolidacji i zamknięcia ksiąg rachunkowych emitenta za 2018 r. badany jest wpływ informacji przedstawionych niniejszym raportem na wynik roku 2018.

Protektor jest jednym z największych w Europie producentów i dystrybutorów obuwia ochronnego, militarnego oraz specjalistycznego o wysokiej klasie bezpieczeństwa. Prowadzi działalność za pośrednictwem trzech zakładów produkujących obuwie: jednego w Polsce oraz dwóch w Mołdawii. Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)