Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Spyrosoft przyjął do pracy łącznie 80 osób od początku 2020 r.

0
Podziel się

Spyrosoft od początku tego roku przyjął do pracy 80 osób, przy czym w samym tylko kwietniu i maju br. powiększyła zespół o 20 pracowników, podała spółka. W firmie realizowane są nowe projekty m.in. takie jak współpraca z Pro-PLUS nad systemem monitorowania pacjenta z COVID-19.

Spyrosoft przyjął do pracy łącznie 80 osób od początku 2020 r.
bErbMaZN

Poza Wrocławiem, Krakowem i Białymstokiem zespoły powiększyły się także w Warszawie oraz w Londynie i Zagrzebiu. Oznacza to, że dla grupy, która posiada swoje biura także w Monachium, Brunszwiku (Niemcy) oraz w Detroit (Stany Zjednoczone), pracuje już 501 specjalistów, podano w komunikacie.

"Zajmujemy się inżynierią oprogramowania. Pracujemy z zaawansowanymi technologiami, jak Artificial Intelligence, a także w oparciu o popularne obecnie chmury publiczne. W dobie pandemii naszą przewagą są projekty, które stanowią długofalowe inwestycje klientów, jak te, które realizujemy w branży automotive. Ponadto, jesteśmy elastyczni i potrafimy przekładać rozwiązania technologiczne i jakościowe z jednej branży na inną - stąd nasza obecność w dynamicznie rosnącej branży medycznej. Stabilna kondycja grupy Spyrosoft objawia się między innymi tym, że niezmiennie poszukujemy pracowników" - powiedział prezes Tomasz Bienkiewicz, cytowany w komunikacie.

Zdaniem spółki, jej dobra sytuacja zdaje się potwierdzać to, jak rok w branży widzą analitycy International Data Corporation (IDC).

bErbMaZP

"Zgodnie z ich kwietniowymi prognozami, globalny rynek technologii informatycznych skurczy się w 2020 r. o 2,7% względem roku 2019. Będą jednak sektory, które mimo pandemii będą rosły. Eksperci IDC spodziewają się m.in. wzrostu nakładów na oprogramowanie czy chmurę, spowodowanego potrzebą dostosowania biznesu do nowych warunków" - czytamy także.

"Sytuacja w branży IT jest w tej chwili bardzo zróżnicowana. Na pewno w trudnej sytuacji znajdują się firmy IT z dużą ekspozycją na sektory związane z retailem, transportem, turystyką. Jednak w dłuższej perspektywie wnioski, jakie wyciągną przedsiębiorstwa ze skutków epidemii, będą sprzyjać rozwojowi naszej branży, ponieważ wiele firm będzie inwestować w cyfryzację. Zadaniem Spyrosoft jest wspieranie tej transformacji, dlatego obecnie oferujemy nowym klientom również nasze doświadczenie w zakresie Product Design i doradztwa technologicznego" - dodał prezes Konrad Weiske, cytowany w komunikacie.

Stąd też ewentualną niepewność o pracę w branży IT należy traktować przejściowo. W firmie Spyrosoft procesy rekrutacyjne toczą się cały czas - bez względu na koronawirusa, podano także.

Skonsolidowane przychody Spyrosoft w I kw. 2020 r. wyniosły 25,2 mln zł co oznacza wzrost o 74% r/r i o 3% kw/kw. Zysk netto wypracowany w trzech pierwszych miesiącach tego roku wyniósł 2,8 mln zł. W porównaniu z czwartym kwartałem 2019 r. jest to wzrost na poziomie 126%.

bErbMaZV

Spyrosoft to firma założona w 2016 roku we Wrocławiu, działająca w branży IT i zajmująca się wytwarzaniem oprogramowania. Jest notowana na NewConnect od 28 lutego 2020 r.

bErbMbaq
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)