Notowania

ropa naftowa
18.09.2013 08:40

Ceny ropy w Nowym Jorku rosną

Jak podają maklerzy, notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną przed publikacją danych z USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Karlnaundorf/Dreamstime)

Notowania surowca na amerykańskiej giełdzie paliw idą w górę. Po południu inwestorzy poznają dane o zapasach paliw w USA.

Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na październik, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana na 105,62 USD, po zwyżce o 20 centów. Brent w dostawach na listopad na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zniżkuje o 19 centów do 108,00 USD za baryłkę.

Departament Energii USA (DoE) poda wyliczenia na temat zapasów ropy i jej produktów w USA w ub. tygodniu. Analitycy oceniają, że w tym okresie zapasy ropy spadły o 1,2 mln baryłek.

Dobrą informacją dla rynków jest wznawianie normalnej produkcji ropy - obecnie w Libii wydobywa się dziennie ok. 200 tysięcy baryłek ropy. Plan zakłada zwiększenie tego wydobycia do 700 tysięcy.

_ - Premia w cenach ropy związana z mniejszą produkcją surowca w Libii zaczyna zanikać _ - mówi Mark Keenan, ekonomista Societe Generale SA w Singapurze. We wtorek ropa na NYMEX w Nowym Jorku staniała o 1,17 USD do 105,42 USD za baryłkę. To najniższe notowania na zamknięciu od 22 sierpnia.

Tagi: ropa naftowa, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, surowce, pap, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz