Notowania

giełda
25.11.2015 08:27

Miedź coraz tańsza. Nie znikają obawy o gospodarkę Chin

- Na rynkach metali niektórzy niedźwiedzio nastawieni traderzy zamykają pozycje i realizują zyski - mówi Xu Yongqi, ekonomista Ningbo Yinyi Group Co.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua / eyevine/EAST NEWS)

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają, bo na rynkach nie słabną obawy inwestorów o kondycję chińskiej gospodarki - podają maklerzy.

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME tanieje o 0,8 proc. do 4.569,50 USD za tonę. Z chińskiej gospodarki napływają słabe dane makro pomimo fali stymulowania monetarnego i fiskalnego.

- Na rynkach metali niektórzy niedźwiedzio nastawieni traderzy zamykają pozycje i realizują zyski - mówi Xu Yongqi, ekonomista Ningbo Yinyi Group Co. - Rynkowy konsensus, że w przyszłym roku będzie nadpodaż metali, nie zmienił się, dlatego w dłuższej perspektywie możliwe są dalsze spadki notowań na giełdach metali - dodaje.

Miedź na LME osiągnęła w poniedziałek najniższe notowania od kwietnia 2009 r. Od początku 2015 r. metal w Londynie staniał o 26 proc. z powodu spowolnienia w gospodarce Chin, które są czołowym odbiorcą metali przemysłowych na świecie.

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz