Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mocny wzrost notowań miedzi. Cena metalu powyżej ważnego poziomu

0
Podziel się:

Chińskie huty mogą w tym roku zwiększyć swoje zdolności produkcyjne o 450 tys. ton.

Mocny wzrost notowań miedzi. Cena metalu powyżej ważnego poziomu
(KGHM)
bFgoMGmt

Ceny miedzi rosną na giełdzie metali w Londynie w reakcji na oceny, że w Chinach będzie większe zużycie tego metalu. Miedź na London Metal Exchange w dostawach 3-miesięcznych drożeje o 1,5 proc. i jest wyceniana po 5.007,00 dolarów za tonę.

Produkcja miedzi w Chinach ma w 2016 roku wzrosnąć o 4,7 proc. do 7,75 miliona ton - wynika z ocen Ye Jianhua, starszego analityka firmy konsultingowej SMM Information & Technology Co.

- Zużycie miedzi na chińskim rynku będzie zaś wyższe w tym roku o 2,8 proc. wobec 2,7 proc. w 2015 - powiedział Ye podczas czwartkowej konferencji prasowej. Dodał, że popyt na miedź wyniesie w 2016 roku w Chinach 11,59 mln ton.

bFgoMGmv

Notowania miedzi w czwartek

Chińskie huty mogą w tym roku zwiększyć swoje zdolności produkcyjne o 450 tys. ton, po zwiększeniu ich w 2015 o 750 tys. ton. W rezultacie Chiny mogą w tym roku importować mniej miedzi - import może wynieść 3,5 mln ton wobec 3,7 mln ton w 2015 - ocenił Ye.

Tymczasem He Jinbi, założyciel i prezes Xi'an Maile Metals International Group, ocenia, podobnie jak władze Codelco, największej spółki miedziowej na świecie i analitycy Goldman Sachs Group, że obecne odbicie cen miedzi z najniższych poziomów od 6 lat, jest nie do podtrzymania.

- Ceny miedzi, które teraz są powyżej 5.000 dolarów za tonę, wyniosą średnio w tym roku 4.200-4.300 dolarów za tonę - ocenia He.

bFgoMGmB

- Popyt na metale w drugiej połowie roku może nie być mocny, bo możliwe są pewne ryzyka związane z globalnym wzrostem gospodarczym - dodaje.

bFgoMGmW
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)