Notowania

giełda
04.03.2015 08:49

Rynek czeka na dane z USA. Miedź w górę

Inwestorzy poznają dzisiaj najnowsze informacje z amerykańskiego rynku pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe/kghm.pl)

Miedź na giełdzie w Londynie drożeje, podobnie jak inne metale przemysłowe, przed danymi z rynku pracy w USA - informują maklerzy.

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 5.845,00 USD za tonę, po zwyżce notowań o 0,4 proc. W Nowym Jorku miedź w kontraktach na maj drożeje o 0,2 proc. do 2,6610 USD za funt.

Na giełdzie w Szanghaju miedź w dostawach na kwiecień staniała o 0,2 proc., do 42.450 juanów za tonę (6.767 USD). - _ Oczy inwestorów będą w tym tygodniu zwrócone szczególnie na USA i Chiny, jeśli chodzi o dane makro _ - mówi Gavin Wendt, ekonomista Mine Life Pty.

W środę podano, że indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze usług Chin, wyniósł w lutym 52,0 pkt. wobec 51,8 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca. O 14.15 zostanie podana informacja o tym, ile miejsc pracy w lutym przybyło w firmach w USA. Analitycy oceniają, że będzie to 219 tys. wobec 213 tys. w styczniu.

Dane przedstawi prywatna firma ADP Employer Services. - _ Rynki na podstawie danych z USA ocenią możliwe działania Fed w sprawie stóp procentowych _ - wskazuje Wendt. Miedź we wtorek staniała na LME o 1,4 proc. Był to najmocniejszy spadek od 17 lutego.

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz